fot. Fundacja Moniki Pyrek

6. edycja funduszu stypendialnego „Skok w marzenia”

„Skok w marzenia” – to wyjątkowy fundusz stypendialny, którego szósta edycja czeka, by wesprzeć najbardziej utalentowanych młodych sportowców z Polski. Od 2017 roku udało się pomóc w rozwoju takim gwiazdom, jak Adrianna Sułek, Aleksandra Stach, Pia Skrzyszowska, Sofia Ennaoui czy Piotr Lisek.


Fundacja Moniki Pyrek od 2017 roku prowadzi fundusz stypendialny, którego celem jest wspieranie rozwoju karier sportowych młodych i wyjątkowo uzdolnionych ludzi. W ostatnim roku skorzystała z niego dziesiątka sportowców. Obecnie Fundacja szuka partnera do projektu, a o tym, że przynosi on wymierne skutki najlepiej świadczy fakt, że w igrzyskach olimpijskich w Tokio wystartowało aż pięć polskich sportsmenek, które były wspierane przez „Skok w marzenia” – Klaudia Siciarz, Adrianna Sułek, Pia Skrzyszowska, Aleksandra Stach i Aleksandra Mirosław. Z kolei Aneta Górska, trenująca narciarstwo biegowe osób niedowidzących, reprezentowała nasz kraj na zimowych igrzyskach paraolimpijskich.

– Z naszego wsparcia korzystało lub nadal korzysta wielu znakomitych sportowców, m.in. Adrianna Sułek, tegoroczna halowa wicemistrzyni świata z Belgradu w wieloboju, czy Aleksandra Mirosław, aktualna rekordzistka globu we wspinaczce na czas – mówi Monika Pyrek, medalistka mistrzostw świata.

– Wspieraliśmy wcześniej też Piotrka Liska czy Sofię Ennaoui. Widząc rozwój zawodników, bardzo liczymy, że uda się nam kontynuować to wspólne dzieło – dodaje Pyrek.

fot. Fundacja Moniki Pyrek

Program przeznaczony jest dla sportowców w wieku 16-25 lat, a jego celem jest wspieranie rozwoju karier sportowych młodych i wyjątkowo uzdolnionych ludzi. Ma za zadanie wspierać ich fachową opieką merytoryczną, jak i finansową. Może być przeznaczony także na cele edukacyjne i rozwojowe, jak choćby w przypadku Jakuba Ucieszyńskiego, który wyjechał do szkoły w USA, by tam trenować koszykówkę.

Dostałam bardzo dużo wsparcia z Fundacji, za które jestem wdzięczna. Przede wszystkim wiara i kibicowanie; to, że Monika i cała fundacyjna drużyna we mnie wierzą dodaje skrzydeł. Stypendium przeznaczam głównie na opiekę psychologiczną i fizjoterapię – mówi Weronika Zielińska-Stubińska, czwarta zawodniczka mistrzostw Europy w podnoszeniu ciężarów.

fot. Fundacja Moniki Pyrek

Monika Pyrek zaznacza, że „szczególnie na wstępnym etapie karier bardzo ważne jest, by mieć pewien poziom stabilizacji i komfortu”.

–  Dzięki temu zawodnik może skupić się na rozwoju. Wszyscy zawodowi sportowcy doskonale to rozumieją, stąd nasz pomysł na fundusz stypendialny „Skok w marzenia”. Mamy nadzieję, że uda się wyłowić i wesprzeć kolejne wielkie gwiazdy polskiego sportu. Na wnioski do nowej edycji czekamy do 10 lipca – informuje Monika Pyrek.

Patronat nad funduszem stypendialnym objął Polski Komitet Olimpijski.

fot. Fundacja Moniki Pyrek

Pełna lista stypendystów dostępna jest [tutaj].

Fundacja Moniki Pyrek

 

 

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl