
[TYLKO U NAS] Ks. bp A. Przybylski: Krajowa Kongregacja Duszpasterstwa Powołań to wielka wspólnota ludzi, księży, sióstr zakonnych, osób życia konsekrowanego, którzy podejmują posługę dziełu Duszpasterstwa Powołań
Krajowa Kongregacja Duszpasterstwa Powołań to wielka wspólnota ludzi, księży, sióstr zakonnych, osób życia konsekrowanego, którzy podejmują posługę dziełu Duszpasterstwa Powołań, jest to stała forma posługi Kościoła. Każdy z nas jest powołany. Właściwie to jest coroczna inicjatywa osób odpowiedzialnych w Polsce za Duszpasterstwo Powołań. Aktualnie w Warszawie jest nas ponad 120 osób prowadzących to duszpasterstwo. Głównym celem jest wymiana doświadczeń, bo każdy z nas na różne sposoby próbuje towarzyszyć powołanym, budzić te powołania. Dzielimy się doświadczeniami, wspólnie się modlimy o powołania – wskazał ks. bp Andrzej Przybylski, delegat Konferencji Episkopatu Polski do spraw Powołań, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.










