Po pierwsze, rzeczywiście były warunki, iż z pasma Karakorum oni (uczestnicy wyprawy na K2 – red). mogli przelecieć do pasma Himalajów. Byli już zaaklimatyzowani, na K2 założyli obóz drugi na wysokości 6300 m, czyli już mieli aklimatyzację. (…) Na to się złożyło jeszcze jedno: mianowicie Denis Urubko stał na szczycie Nanga Parbat, Adam Bielecki wspinał się na Nanga Parbat, czyli znajomość terenu – powiedziała w „Rozmowach niedokończonych” na antenie TV Trwam i Radia Maryja Monika Rogozińska, dziennikarz, ratownik TOPR, współorganizator wypraw w Himalaje i Karakorum.