Mam wrażenie, że zatoczyliśmy koło, bo kiedy rozpoczynały się pielgrzymki Obrońców Życia na Jasną Górę to bardzo dużo wkładano w to, aby wytłumaczyć ludziom, że dziecko rozwijające się w łonie matki, to nie jest zlepek komórek, iż to naprawdę jest człowiek. Myślę, że tamto społeczeństwo mogło tego jeszcze nie wiedzieć, ale dziś w 2026 roku już wszyscy to wiemy, bo medycyna prenatalna jest jedną z najszybciej rozwijających się gałęzi medycyny. Niestety my ciągle musimy powtarzać i uczyć tego samego, bo najnowsze osiągnięcia techniki, medycyny zostały zaprzęgnięte nie zawsze do pomagania nienarodzonemu dziecku, ale czasami do pozbawienia go życia – mówiła Magdalena Guziak-Nowak, dyrektor do spraw edukacji Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.