J. Saryusz-Wolski: Po 22 latach Polski w UE nadal nasz bilans jest pozytywny, chociaż w coraz mniejszym stopniu

W ostatnim okresie Unia Europejska zmierza w złym kierunku z punktu widzenia polskich interesów. Nadal bilans jest pozytywny, chociaż w coraz mniejszym stopniu. Największym atutem jest jednolity rynek unijny. Polska korzysta na tym gospodarczo. Jeśli chodzi o fundusze, korzysta coraz mniej, bo jesteśmy coraz bogatsi, a docelowo będziemy wręcz dopłacać do polityk unijnych. Do tego dochodzą bezprawne i politycznie motywowane blokady funduszy. W najbliższym czasie UE będzie nadal zmierzała w tym kierunku – zaznaczył Jacek Saryusz-Wolski, doradca prezydenta RP, negocjator wejścia Polski do UE, w piątkowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja.

15. rocznica beatyfikacji Papieża Polaka. Ks. prof. P. Bortkiewicz: Jako naród zdradziliśmy św. Jana Pawła II

Beatyfikacja Jana Pawła II była oczywistym aktem formalnym tego, co realnie było w świadomości ludzi wierzących na całym świecie. W Polsce jest wielu ludzi, którzy nadal trwają w miłości i wierności wobec nauczania św. Jana Pawła II. Natomiast jako naród zdradziliśmy św. Jana Pawła II – powiedział ks. prof. Paweł Bortkiewicz, teolog, etyk na antenie Radia Maryja w piątkowej audycji „Aktualności dnia”.