Słowo o. Tadeusza Rydzyka wygłoszone XXI Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę

Kochani, na Jasnej Górze jesteśmy nie dwudziesty raz, ale dwudziesty trzeci. Liczymy jedynie nasze lipcowe spotkania, ale przecież byliśmy tu 7 października. Kto o tym pamięta? Deszcz wtedy lał jak z cebra.

W marcu dwa lata temu, przed trudnym wydarzeniem z multipleksem też przybyliśmy na Jasną Górę. Przybywają tu pielgrzymki dzieci i młodzieży. Zawsze tu przychodzimy; Polacy przychodzą do Częstochowy. Nie wiem czy ktoś zna takie sanktuarium jak Częstochowa. Ja nie znam.

Wszyscy Polacy powinni przychodzić na Jasną Górę. Przyprowadzajmy wszystkich Polaków zwłaszcza tych, którzy jeszcze tu nie byli. Zdarza się, że niektóre osoby przybywają tu pierwszy raz razem z Rodziną Radia Maryja. Dziękuję tym, którzy przyprowadzają innych do Matki Bożej, a zwłaszcza młodzieżowe pielgrzymki.

Kiedy modlimy się o dobre sprawy Matka Boża zawsze nas wysłucha. Módlmy się więc o sprawy, które są miłe Panu Bogu. Mogę powiedzieć, że Bóg lepiej mnie wysłuchuje niż się modlę. Wy też? – no to Chwała Bogu.

Drodzy pielgrzymi, uchwała KRRiT o przyznaniu Fundacji Lux Veritatis i TV Trwam miejsca na cyfrowym multipleksie to cud. Naprawdę, tak to widzę. To jest zwycięstwo modlących się ludzi.

Na naszej Pielgrzymce obecni są różni goście. Są z nami ludzie z Kolonii, Norwegii i Hamburga. Jest m.in. ksiądz, który pochodzi z Dąbrowy Białostockiej, a obecnie posługuje w Brampton, tuż przy Toronto. To bardzo dobry kapłan, pracował w Brazylii, ma portugalską parafię. Z Toronto jest także o. Jacek. Dziękujemy i pozdrawiamy Polaków z Toronto, Chicago i całego świata.

Pozdrawiamy także wszystkich tych, którzy nie mogli przybyć na dzisiejsze spotkanie. My tego nie widzimy, ale wielu z nich to ludzie cierpiący, chorzy. Ilu jest takich ludzi świeckich, kapłanów, sióstr zakonnych. Nie mogą przybyć, ale modlą się za nas. Jeszcze dzisiaj – kiedy jechałem na Jasna Górę – otrzymałem wiadomość od pewnej siostry zakonnej. Napisała, że nie może przybyć. Pierwszy raz widziałem ją gdy szedłem do śp. ks. bpa Jana Wiktora Nowaka. Chodziło o radio, starałem się o to, żeby zabrzmiało w Bydgoszczy. Wówczas, właśnie ta siostra otworzyła mi nie tylko drzwi, ale i serce. Dziś modli się za nas.

Drodzy Pielgrzymi, to że powiedzieli, że dadzą miejsce na multipleksie nie oznacza, że tak będzie. Z tym jeszcze nic nie wiadomo. Zgodzicie się? Nie bądźmy naiwni, patrzmy dobrze. Wiemy ile było obiecanek. Miała być polityka miłości, tylko jaka to miłość? Prawdziwą miłość głosimy – my.

Kochani! Bóg zapłać za wszystko. Przed nami bardzo dużo pracy. Każdemu życzę żeby był ewangelicznym siewcą, wszędzie:  w domu, w sąsiedztwie. Ksiądz biskup mówił o odważnym głoszeniu. To jest bardzo ważne, bo nie wystarczy jedynie przyznać się do Pana Jezusa, ale Go głosić. Dotyczy to wszystkich, także młodych których widzę tu na placu. Boicie się głosić Pana Jezusa, czy nie? Trzeba Go naprawdę wszędzie głosić.

Trzeba pilnować tego, co dzieje się w szkołach. Dowiedziałem się, że jeden burmistrz z okolicy Warszawy wywiesił u siebie na ratuszu tęczową flagę.  Wisiała tam cały tydzień. Takie same flagi – propagandzistów genderowych – wysłano także do szkół. Nawet rodzice nie wiedzieli, jak gorszą ich dzieci. Być może nie jedno już zepsuli. Kochani, w tej kwestii łatwo zepsuć, ale bardzo trudno z tego wyjść. Można „zwichnąć” całe życie. To przecież jest chore, ale nie wolno o tym mówić. Nie wolno mówić prawdy, bo będą grozić, że podadzą do sądu. Tymczasem ja mówię: jak jesteś chory na raka to niech ci powiedzą, że jesteś zdrowy.

Dlatego pilnujcie tego, co się dzieje w szkołach. To są Wasze dzieci. One nie są ani żadnej partii, ani żadnego państwa, tylko Wasze. To Wy odpowiadacie za nie przed Panem Bogiem. Nikt nie ma prawa robić z dziećmi tego, co chce. Nie mają takiego prawa także nauczyciele. Znajoma nauczycielka powiedziała mi dziś, że koledzy mówią jej że jest nienowoczesna. Kochani, jacy to nauczyciele? W takich sytuacjach mówię, że spełnia się proroctwo ks. Piotra Skargi. Jak Polska upadała stwierdził on: głupcy wasze dzieci uczyć będą.

Nie mówię, że wszyscy nauczyciele są tacy, ale przed głupcami trzeba się strzec. Dlatego też budujemy szkoły. Dobra szkoła, dobra uczelnia, dobra rodzina, Kościół i coś z tego wyjdzie. Damy radę. Życzę byście byli ewangelicznymi siewcami.

Bóg zapłać za to, że jesteście. Bóg zapłać tym, którzy jeszcze jadą i tym, którzy organizowali nasze spotkanie. Bóg zapłać: księżom za to, że znaleźli czas. Mam nadzieję, że właśnie ze słuchaczy Radia Maryja macie pociechę w parafiach. Tak powinno być, to powinni być pierwsi pomocnicy. Bóg zapłać ojcom paulinom, siostrom zakonnym; orkiestrze w góralskich strojach – pięknie grali.

Kochani, 30 listopada planujemy poświęcenie kamienia węgielnego do Kościoła Wotum Wdzięczności za Jana Pawła II. Zapraszamy na uroczystości, odbędą się na placu przed świątynią.

Oddajmy się Matce Bożej.

Maryjo Niepokalana, zawsze Dziewico z wdzięcznością wspominając dzień, w którym oddałem się całkowicie do Twojej dyspozycji, proszę Cię dzisiaj na nowo, posługuj się mną wedle Twojej woli. Uczyń ze mnie posłuszne narzędzie w Twoich dłoniach. O Matko Chrystusa i Matko Kościoła dla ratowania dusz ludzkich w Ojczyźnie naszej i w całym świecie. Matko Najświętsza spraw bym codziennie ponawiając całkowite oddanie się Tobie stawał się coraz bardziej Twoją pomocą dla sprawy Chrystusa na ziemi. Amen

Gwiazdo ewangelizacji, prowadź nas, prowadź Radio Maryja i bądź jego Opiekunką. Amen.

Wszystkiego dobrego

Bóg zapłać

o. Tadeusz Rydzyk CSsR

Dyrektor Radia Maryja

drukuj