Myśląc Ojczyzna


Pobierz Pobierz

Szczęść Boże!

I po wyborach! Od 63 lat czekałam na dzień, kiedy w polskim Sejmie nie będzie już komunistów z PZPR i ZSL. Polscy wyborcy sami zdekomunizowali Sejm, skoro PO z SLD i PSL- em nie chcieli wydać stosowne ustawy o dekomunizacji życia publicznego w Polsce. Sami ci posłowie zostali więc większości z Sejmu usunięci. Naprawdę bardzo się cieszę, że spadkobierców partii komunistycznej, tj. PZPR nie będzie już w Sejmie. Ale to wcale nie znaczy, że zagrożenia dla polskości już nie ma. Wyrasta nam już bowiem, np. głośna partyjka Razem – młodych ludzi z wizerunkiem Marksa na koszulkach, która szczęśliwie tym razem do Sejmu jeszcze się nie dostała.

Zmiany w składzie politycznym posłów, zwycięstwo liczbowe Prawa i Sprawiedliwości w Sejmie i Senacie, samodzielny rząd bez przybudówek, patriotyczny polski Prezydent, to jednak nie jest jeszcze zwycięstwo, to dopiero początek marszu dla odbudowy Polski. Zmienią się ministrowie i premier, zmienią się wojewodowie i szefowie centralnych urzędów państwowych, w wkrótce zmieni się prezes NBP, być może również prezes Najwyższej Izby Kontroli, ale skład urzędniczy polskiej administracji centralnej i terytorialnej, samorządowej pozostaje. Wielu z tych urzędników przesiąknęło stylem aroganckiej władzy PO i PSL. Z pewnością wielu z nich będzie sabotowało nowe władze państwa, utrudniając im  realizację wyborczego programu. Podejmą próby ośmieszania i dyskredytowania nowych zwierzchników. Służalczość wielu z urzędników wobec szefów z PO nie zniknie z dnia na dzień, sami ci szefowie pozostaną jeszcze pewnie długo na swych stanowiskach.

Zagrożeniem dla nowej patriotycznej władzy będą też liczne lokalne samorządy, rady, sejmiki terytorialne opanowane przez PO i PSL, które z pewnością zewrą teraz szeregi, by nowemu rządowi Prawa i Sprawiedliwości nie pomóc. Samorządy lokalne dysponujące dużymi funduszami unijnymi z pewnością wykorzystają je dla wzmocnienia politycznego swych PSL- owskich i PO- owskich struktur, dla okopania się w celu jakiegoś przetrwania rządów PiS i możliwego osłabienia lub utrudnienia realizacji centralnych, państwowych planów. Nie miejmy złudzeń!

Myślę, że jeśli PSL- owskie, czy PO- wskie samorządy lokalne będą takie sabotujące wobec nowych władz państwa działania prowadzić, jeśli nadal będą dyskryminowały i szykanowały lokalne, patriotyczne, gospodarcze, czy kulturalne inicjatywy obywatelskie, być może będzie konieczne przeprowadzenie przedterminowych wyborów w samorządach lokalnych. Byłby to też sprawdzian wiarygodności ostatnich wyborów samorządowych, gdzie PSL w sposób niczym nie uzasadniony, w dziwny przyjęło liczne samorządy i sejmiki wojewódzkie, powiatowe i gminne. Teraz, dysponując władzą, wydając decyzje, rozdzielając środki finansowe mogą, w pewnym rewanżu za przegraną w Sejmie, prowadzić własną politykę zniechęcania wyborców do PiS. Zagrożeń jest wiele, ważne jednak, że jest rząd, który ma na względzie wreszcie interesy Polski i nas Polaków.

W pierwszych miesiącach uchwalone zostaną ustawy, o których mówiono w kampanii wyborczej. Dodatki 500 zł. na dzieci, przywrócenie poprzedniego wieku emerytalnego, nałożone zostaną podatki na wielkie supermarkety i banki, które dziś nie płacą podatków wykazując sztucznie same straty. Rodzicom przywróci się prawo decydowania, kiedy poślą swoje dzieci do szkoły. Realizowany będzie projekt uprawniający do bezpłatnych leków osoby, które ukończyły 75 lat. Ruszy narodowy program zatrudnienia mający umożliwić pracę Polakom tutaj w Polsce.

Jako poseł wybrany na kolejną kadencję chcę też wszystkim, którzy mnie wsparli w kampanii, pomogli mi w pokonaniu wielu przeszkód i którzy głosowali na mnie, na Prawo i Sprawiedliwość, na Polskę jeszcze raz najserdeczniej podziękować. Szczególnie Radiu Maryja i TV Trwam, które jako jedyne, w najszerszym zakresie prezentowały sylwetki kandydatów patriotycznych. Media te mają swój bardzo duży udział w zwycięstwie Prawa i Sprawiedliwości.

Na jeszcze jedną rzecz chciałabym zwrócić uwagę. Otóż proszę Państwa, walka o Polskę i jej odzyskanie i odbudowę jeszcze się nie zakończyła. Posłowie PiS oczekujemy od naszych wyborców dalszego wsparcia i obrony przed pewnymi atakami mediów związanych z odchodzącą władzą. Bez Państwa wsparcia, ale i zrozumienia sami posłowie i ministrowie rady sobie nie dadzą. Odbudowa Polski jest naszym wspólnym zadaniem, bo to jest nasza wspólna Ojczyzna. Starajcie się też Państwo nadal przekonywać osoby nam nieżyczliwe, by również do nas przyłączyli, bo Polska to przecież jest ich Ojczyzna i ich obowiązek. Prawo i Sprawiedliwość wyciąga rękę do każdego, komu dobro Polski leży na sercu. Pilnujcie nas też Państwo w pracy. Wspierajcie, brońcie, ale i pilnujcie. Taka współpraca, życzliwa współpraca wyjdzie nam wszystkim na dobre!

Szczęść Boże!

drukuj