Życzenia Przewodniczącego KEP dla nowego Nuncjusza

„Z wielką radością przyjąłem informację o tym, iż Ojciec Święty Franciszek mianował Waszą Ekscelencję Nuncjuszem Apostolskim w Polsce” – napisał do nowo mianowanego nuncjusza ks. abp. Salvatore Pennacchio Przewodniczący KEP, ks. abp Stanisław Gądecki.

***

Publikujemy treść życzeń:

Ekscelencjo,

Najdostojniejszy Księże Arcybiskupie Nuncjuszu,

Z wielką radością przyjąłem informację o tym, iż Ojciec Święty Franciszek mianował Waszą Ekscelencję Nuncjuszem Apostolskim w Polsce.

W imieniu Konferencji Episkopatu oraz wszystkich wiernych chciałbym serdecznie powitać Księdza Arcybiskupa w naszej ojczyźnie, zapewniając o naszej życzliwej pamięci i modlitwie przed Bogiem.

Rok, w którym Wasza Ekscelencja rozpoczyna misję w naszym kraju, jest czasem szczególnym. W Kościele Powszechnym obchodzimy bowiem Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia, ogłoszony przez Ojca Świętego Franciszka. W Polsce świętujemy zaś Jubileusz 1050-lecia chrztu naszego narodu. Jedno i drugie wydarzenie zapraszają nas do odkrycia Boga bogatego w miłosierdzie, który w swojej hojności obdarowuje swój lud miłością konkretną i czułą – o czym przypomniał nam Papież Franciszek podczas tegorocznej pielgrzymki do Polski z okazji Światowych Dni Młodzieży.

Mam nadzieję, że czas misji Księdza Arcybiskupa w Polsce będzie obfitował w liczne momenty doświadczenie żywej obecności Boga, zarówno w bogatej historii naszego narodu, jak i w codziennej, wiernej i wytrwałej posłudze głoszenia słowa, sprawowania sakramentów i służbie ubogim, podejmowanych w naszych diecezjach przez miliony wiernych oraz tysiące kapłanów i osób życia konsekrowanego.

Życie i posługę Waszej Ekscelencji zawierzam Bogu, przez wstawiennictwo Pani Jasnogórskiej, Królowej Polski.

+ Stanisław Gądecki

Arcybiskup Metropolita Poznański

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl