Autorstwa CSsR - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=107677658

Zakończyła się XXVI Kapituła Generalna Redemptorystów

W tuchowskim klasztorze ojców redemptorystów zakończyła się trzecia, europejska faza XXVI Kapituły Generalnej Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela trwająca od 12 września.

W Kapitule wzięli udział redemptoryści pracujący zarówno w Polsce, jak i wielu miejscach całego świata.

Niemal 40 redemptorystów z całej Europy, wśród których obecny był o. Rogerio Gomes CSsR, przełożony generalny Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela, zastanawiało się, jak realizować decyzje podjęte przed rokiem w Rzymie podczas głównej kanonicznej fazy Kapituły Generalnej – mówił o. Witold Hetnar, delegat na Kapitułę Generalną Prowincji Warszawskiej Redemptorystów.

O ile decyzje podjęte w Rzymie dotyczyły życia i posługi redemptorystów na całym świecie, to refleksja podejmowana w Tuchowie skupiona była na Europie – zauważył o. Witold Hetnar.

Podobne spotkania redemptorystów miały miejsce w ostatnich miesiącach na wszystkich kontynentach. Opracowany został plan działania na najbliższe lata. Ojcowie i bracia kapitularze, a także świeccy współpracownicy redemptorystów postarali się, aby był on jak najbardziej konkretny wskazujący cele do osiągnięcia – jak również metody i osoby za to odpowiedzialne – wraz z zarysowanymi terminami. Zakres refleksji obejmował główne wymiary życia redemptorystów: tożsamość redemptorystowską, konsekrację zakonną, misję redemptorystów, formację i posługę przełożonych – zaznaczył delegat na Kapitułę Generalną Prowincji Warszawskiej Redemptorystów.

Omówiono też bieżące sprawy istotne dla europejskich redemptorystów, m.in.: powstanie – w wyniku reorganizacji – nowych prowincji zgromadzenia czy też troskę redemptorystów w Europie o misje w Afryce i na Madagaskarze. Wybrani zostali współbracia, którzy w ciągu najbliższych sześciu lat będą koordynować misje redemptorystów w całej Europie – dodał o. Witold Hetnar CSsR.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl