PAP/EPA

Za dwa lata odbędą się drugie Światowe Dni Dzieci

Ojciec Święty Franciszek zapowiedział, że drugie Światowe Dni Dzieci odbędą się we wrześniu 2026 roku. W niedzielę zakończyła się pierwsza edycja modlitewnego spotkania. Wzięło w niej udział kilkadziesiąt tysięcy dzieci z blisko 120 krajów.

Podczas Mszy świętej na Placu św. Piotra w Watykanie papież Franciszek poprosił wszystkich o modlitwę za świat, zwłaszcza o pokój.

Ojciec Święty nie wygłosił przygotowanej homilii, a zamiast niej przeprowadził dialog z dziećmi na temat wiary, prosząc je o to, by odpowiadały na jego pytania.

Papież Franciszek opowiadał dzieciom o Trójcy Świętej.

– Nie zapominajcie tego, Jezus przebacza wszystko i przebacza zawsze. Musimy mieć pokorę, aby prosić o przebaczenie. Przebacz Panie, jestem słaby, życie postawiło mnie w trudnej sytuacji, ale Ty przebaczasz wszystko. Chciałbym zmienić swoje życie, ale Ty mi w tym pomóż. Nie słyszałem dobrze. To prawda, że Bóg przebacza wszystko. Nie zapominajcie tego – podkreślił Ojciec Święty.

Pierwsze Światowe Dni Dzieci rozpoczęły się w sobotę 25 maja od spotkania Ojca Świętego z dziećmi na Stadionie Olimpijskim w Rzymie. W Rzymie odbyły się wydarzenia sportowe, artystyczne i muzyczne. Uczestniczyła w nich też grupa dzieci z polskich szkół.

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl