fot. PAP/EPA

Papież podczas I Światowych Dni Dzieci: Wiara daje szczęście

Wszyscy jesteśmy szczęśliwi, bo wierzymy – powiedział papież Franciszek do dzieci w homilii podczas pierwszych Światowych Dni Dzieci, w których uczestniczą przedstawiciele 101 krajów. Dodał, że wiara daje nam szczęście. Zwrócił się także z prośbą do dzieci: „módlcie się o pokój, aby nie było wojen”.

Pierwsze Światowe Dni Dzieci wypadają w tym roku w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. W homilii do dzieci Papież skupił się na wyjaśnieniu roli trzech Osób Boskich. Podkreślił, że Bóg jest jeden, ale w trzech Osobach. [czytaj więcej]

„Ojciec, który stworzył nas wszystkich, który kocha nas tak bardzo. A kiedy modlimy się do Boga Ojca, jaka jest modlitwa, którą wszyscy odmawiamy?” -pytał Biskup Rzymu, na co dzieci odpowiedziały: „Ojcze nasz”.

„Zawsze prosimy Boga, naszego Ojca, aby towarzyszył nam w życiu, abyśmy wzrastali” – dodał Papież.

Ojciec Święty pytał, jakie jest imię Syna. Na co dzieci odpowiedziały „Jezus”.

„Módlmy się do Jezusa, aby nam pomagał, aby był blisko nas” – zaznaczył papież Franciszek.

Kontynuując dialog z dziećmi Biskup Rzymu zapytał, czy Bóg wszystko i wszystkim przebacza. Dzieci odpowiadały; „Tak”. Papież powiedział: „Jezus przebacza wszystko i zawsze przebacza. A my musimy mieć pokorę, by prosić o przebaczenie”. Ojciec Święty dał także przykład takiej modlitwy: „Wybacz mi, Panie, zrobiłem źle, jestem słaby. Życie postawiło mnie w trudnej sytuacji. Ale Ty wszystko wybaczasz. Chciałbym zmienić swoje życie, a Ty mi pomożesz. Ty wszystko wybaczasz”.

Papież zapytał także kim jest Duch Święty? Wyjaśnił, że „otrzymujemy Go w sakramentach. Duch Święty jest tym, który towarzyszy nam w życiu. On jest tym, który mówi nam w naszych sercach dobre rzeczy, które musimy czynić. Duch Święty jest tym, który daje nam siłę, pociesza nas w trudnościach”.

Ojciec Święty podsumował: „Bóg Ojciec nas stworzył, Jezus, który nas zbawił, a Duch Święty, nam towarzyszy”. Papież wskazał na Maryję jako na Matkę wierzących i razem z dziećmi odmówił modlitwę „Zdrowaś Maryjo”.

Na koniec Biskup Rzymu skierował prośbę: „Módlcie się za rodziców, módlcie się za dziadków, módlcie się za chore dzieci. Za mną jest wiele chorych dzieci. Zawsze się módlcie, a szczególnie módlcie się o pokój, aby nie było wojen”.

ks. Paweł Rytel-Andrianik/vaticannews.pl

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl