PAP/Jakub Kaczmarczyk

XXIV Spotkanie Młodych Lednica 2000 dobiegło końca

Za nami XXIV Spotkanie Młodych Lednica 2000. W tym roku, po raz pierwszy w historii, wydarzenie odbyło się online. Uczestnicy zgromadzili się nie przy Bramie-Rybie, ale przy komputerach i telewizorach. Hasłem były słowa „Totus Tuus”, czyli dewiza i motto św. Jana Pawła II. Transmisję spotkania przeprowadziła TV Trwam.

O. Wojciech Surówka, jeden z duszpasterzy tegorocznego spotkania, przypomniał uczestnikom Lednicy, że historia hasła „Cały Twój” sięga lat 40. XX wieku, kiedy młody Karol Wojtyła pracował w fabryce.

– Wtedy jego duchowy ojciec Jan Tyranowski dał mu książeczkę „O doskonałym nabożeństwie do Matki Bożej”. I tam Karol Wojtyła znalazł to hasło. Znalazł te słowa, które potem stały się mottem jego życia biskupiego, a następnie mottem całego pontyfikatu wielkiego świętego Jana Pawła II. Dzisiaj wchodzimy w ślady młodego Karola Wojtyły. Miał wtedy 20 lat. Większość z was, większość uczestników spotkań lednickich jest w tym wieku, w którym on był wtedy. Zawierzamy wszystko Matce Bożej, aby jeszcze głębiej zjednoczyć się w Chrystusem, aby jeszcze bardziej wszystko oddać Panu Bogu – mówił O. Wojciech Surówka.  

Mimo szczególnego charakteru, program spotkania nie różnił się znacząco od wydarzeń z poprzednich lat. Sprawowana była Msza św. pod przewodnictwem prymasa Polski ks. abp. Wojciecha Polaka, była też emisja pozdrowienia od Ojca Świętego Franciszka oraz adoracja Najświętszego Sakramentu i przejście przez Bramę III Tysiąclecia.

RIRM

drukuj