XVII Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja do Amerykańskiej Częstochowy

XVI Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja do Doylestown

Jak co roku w pierwszą niedzielę lipca (05.07.2015 r.) słuchacze Radia Maryja mieszkający za oceanem zgromadzą się na wspólnej modlitwie w Narodowym Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown w Pensylwanii. Tegoroczne spotkanie odbędzie się już po raz siedemnasty.

Transmisja w Radiu Maryja i TV Trwam rozpocznie się o godz. 17:00 (11:00 czasu lokalnego). Po wspólnej modlitwie Anioł Pański rozpocznie się Koncert ks. bp. Antoniego Długosza z Częstochowy oraz zespołu „Faustynki”.

O godz. 18:30 (12:30 czasu lokalnego)  rozpocznie się Eucharystia. Będzie jej przewodniczył ks. bp Antoni Długosz. Pielgrzymka zakończy się o godz. 21:00 (15:00 czasu lokalnego) Apelem Jasnogórskim.

Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown, znane również jako Amerykańska Częstochowa, to miejsce szczególnie bliskie Polakom zamieszkującym ziemię amerykańską. Dla Polonii tam mieszkającej wspólne pielgrzymowanie do Częstochowskiej Pani to już tradycja.

Od siedemnastu lat amerykańska Polonia przybywa do Doylestown z odległych zakątków Stanów Zjednoczonych i Kanady, by wspólnie się spotkać i podziękować za Radio Maryja i dzieła przy nim powstałe. Chcą zawierzyć Matce Częstochowskiej swoje troski, radości dnia codziennego oraz inicjatywy, których podejmuje się Rodzina Radia Maryja. Jedną z nich jest budowa świątyni pw. Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II, jako wotum wdzięczności za jego niezwykły pontyfikat. Świątynia to wspólne dzieło, w której powstawanie aktywnie włącza się Polonia. W tym roku pielgrzymujący do Doylestown podziękują także za ponad roczną obecność TV Trwam na platformie cyfrowej, o co zabiegało wielu rodaków z Polski oraz mieszkających poza jej granicami, w tym w USA i Kanadzie.

* * *

Program XVII Polonijnej Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja do Doylestown – „Amerykańska Częstochowa” – 5 lipca 2015 r.

Godz. 17:00 (11:00 czasu lokalnego):

– modlitwa Anioł Pański,

– przedstawienie grup pielgrzymkowych,

– koncert ks. bp. Antoniego Długosza z Częstochowy oraz zespołu „Faustynki” pod dyrekcją ks. kan. Jana Śmigasiewicza, proboszcza parafii Matki Bożej Królowej Polski w Otwocku.

Godz. 18:30 (12:30 czasu lokalnego):

– Msza św. pod przewodnictwem ks. bp. Antoniego Długosza, biskupa pomocniczego archidiecezji częstochowskiej.

Godz. 21:00 (15:00 czasu lokalnego):

– Apel Jasnogórski.

RIRM

drukuj