fot. PAP/Waldemar Deska

XII Patriotyczna Pielgrzymka Kibiców na Jasną Górę

Już po raz 12 na Jasną Górę przybyła Patriotyczna Pielgrzymka Kibiców. W południe przed cudownym obrazem Matki Bożej sprawowana była Msza święta, której przewodniczył i homilię wygłosił ksiądz arcybiskup Andrzej Dzięga, metropolita szczecińsko – kamieński.

Patriotyczna Pielgrzymka Kibiców to piękna tradycja. Każdego roku fani różnych klubów sportowych stają obok siebie by wspólnie razem modlić się przed wizerunkiem Jasnogórskiej Pani.

https://twitter.com/jacob_jozwiak/status/1215975672247726080

Intencje jakie przynoszą są różne. Wśród nich te dotyczące troski o naszą Ojczyznę – podkreślił ksiądz Jarosław Wąsowicz, duszpasterz polskich kibiców.

Na początku nowego roku chcemy oddać chwałę Panu Bogu, podziękować mu za dar jego błogosławieństwa. Podziękować Panu Bogu za nasze rodziny, naszych bliskich, nasze środowisko. Wreszcie złożyć dziękczynienie Panu Bogu także za naszą ukochaną Ojczyznę, w której intencji chcemy się także tutaj przed tronem naszej Królowej Matki Boskiej Częstochowskiej modlić – akcentował ks. Jarosław Wąsowicz.

https://twitter.com/JacekWronaCBS/status/1215972138131382272

W homilii metropolita szczecińsko – kamieński ksiądz arcybiskup Andrzej Dzięga mówił, o wielkiej jedności serc kibiców w trakcie różnych wydarzeń sportowych.

 

Patrzę też wielokrotnie, przy różnych transmisjach, na radość na twarzach polskich kibiców, którzy jadą za swoją reprezentacją w różne miejsca świata. Stajecie tam jako przedstawiciele narodu, aby być razem, aby towarzyszyć. Gdy patrzymy na to od strony serca, od strony tego towarzyszenia, wspierania i radości, jest w tym też głęboka myśl Boża, bo jest jedność sercwskazywał ks. abp Andrzej Dzięga.

Po Mszy św. tradycyjnie poświęcone zostały szaliki i transparenty klubowe. Motywem przewodnim tegorocznej pielgrzymki była setna rocznica Bitwy Warszawskiej. To wydarzenie historyczne ma inspirować kibiców na cały rok, ponieważ wiara w sporcie i kibicowaniu pomaga. Uczy wzajemnego zrozumienia i szacunku.

TV Trwam News

[GALERIA] XII Ogólnopolska Patriotyczna Pielgrzymka Kibiców na Jasną Górę – fot. PAP/Waldemar Deska.

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl