Wrzesień miesiącem biblijnym w Brazylii

We wrześniu Kościół w Brazylii obchodzi „Miesiąc Biblijny”. Inicjatywa ta powstała w archidiecezji Belo Horizonte przed ponad 40 laty i rozprzestrzeniła się na cały kraj. Kościół w tym czasie zachęca do bliższego kontaktu ze Słowem Bożym. Podsuwa też różne sugestie, m.in.  jak korzystać z Pisma Świętego w codziennym życiu.

Krajowa Konferencja Biskupów Brazylii (CNBB) skierowała do wspólnoty kościelnej nowy dokument, noszący tytuł: „Uczniowie i Słudzy Słowa Bożego w misji Kościoła”. Dokument ten jest konkretną i odważną propozycją, którą można określić, jako „biblijną animację całego życia Kościoła i jego duszpasterstwa”.

Tutejszy Kościół uczynił pewien krok do przodu. Mianowicie od „duszpasterstwa biblijnego” kieruje się ku „animacji biblijnej całej wspólnoty kościelnej”. Pragnie umieścić Słowo Boże w centrum, wyrażając szacunek dla jego pierwszeństwa jako duszy naszego bycia i naszego działania jako chrześcijanin.

Dokument episkopatu w celu rozbudzenia animacji biblijnej wskazuje pewne konkretne propozycje: uczynienie Pisma Świętego podstawowym podręcznikiem w katechezie, zorganizowanie roku biblijnego, promocja kongresów biblijnych, utworzenie komisji biblijnych we wszystkich sektorach Kościoła, zaoferowanie materiałów duszpasterskich o tematyce biblijnej, odmawianie Liturgii Godzin, a przynajmniej Psalmów wspólnie z wiernymi.

Ponadto dokument podkreśla, żeby celebracje i spotkania we wspólnotach miały większy, konkretny wymiar biblijny.

Radio Watykańskie/ RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl