Wierni modlą się za ks. abp Hosera

Wobec oszczerczych ataków na ks. abp. Henryka Hosera wierni otaczają modlitwą swojego pasterza.

Wczoraj w Domu św. Faustyny w Ostrówku podczas adoracji Najświętszego Sakramentu modlono się w intencji diecezji warszawsko-praskiej, ks. abp. Henryka Hosera i kapłanów. W Godzinie Miłosierdzia rozpoczęła się Nowenna do Miłosierdzia Bożego w intencji pasterza diecezji.

Do modlitwy w intencji ks. abp. Hosera zachęca Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Warszawsko-Praskiej.

– Obserwując tę nagonkę medialną, jakby widząc co się dzieje w tej chwili, pod jaką presją jest ksiądz arcybiskup jako Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Warszawsko-Praskiej, stworzyliśmy wydarzenie na Facebooku w którym zapraszamy wszystkich ludzi dobrej woli do modlitwy w tej intencji i do wsparcia księdza arcybiskupa. Mamy świadomość, że jest to głęboka walka duchowa. W odpowiedzi na tę walkę duchowo chcemy podjąć modlitwę – powiedziała Joanna Ślusarek z Duszpasterstwa Młodzieży.

W intencji ks. abp. Hosera stałą modlitwę różańcową podjęły rodziny praskie.

Specjalne czuwanie modlitewne odbędzie się w najbliższą sobotę w parafii św. Faustyny na warszawskim Bródnie. „We wspólnocie modlitewnej będziemy polecali Bogu intencje ks. abp. Henryka Hosera i wszystkie dzieła w diecezji warszawsko-praskiej” – mówił proboszcz parafii ks. Ryszard Ladziński.

– Wszyscy jesteśmy świadomi, że jest to ogromna nagonka na księdza arcybiskupa. Wielkie zło się dzieje w naszej diecezji. Dlatego postanowiliśmy, zrobić nabożeństwo wypraszające jakieś szczególne łaski, dobra dla naszej diecezji i błogosławieństwo dla księdza biskupa. Trzeba być solidarnym z naszym ojcem biskupem, któremu niestety ale dzieje się krzywda. Postanowiliśmy właśnie w sobotę, zrobić takie spotkanie modlitewne, które rozpocznie się wieczorem o 19:30. Przy wystawionym Najświętszym Sakramencie będzie odmawiany cały różaniec. Są zaproszeni kapłani z diecezji, siostry i kółka różańcowe – dodaje ks. Ryszard Ladziński.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl