fot.sladamijezusa.pl

Warszawa: w piątek rusza interaktywna wystawa „Śladami Jezusa”

Od piątku w sąsiedztwie Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie będzie można oglądać multimedialną wystawę „Śladami Jezusa”, która opowiada historię Jezusa i rozwoju chrześcijaństwa na przestrzeni wieków – poinformowali we wtorek organizatorzy studio kreatywne Tengent.

Jak wyjaśnili w komunikacie przesłanym PAP, do stworzenia wystawy wykorzystano animacje komputerowe, repliki unikalnych eksponatów, muzykę oraz zapachy.

„To pierwsza w Polsce tak bogata w środki wyrazu wystawa dotycząca tematu wiary. Jej narratorem jest aktor Piotr Fronczewski, którego głos w przejmujący sposób zanurza zwiedzających w kolejne rozdziały opowieści i towarzyszy im na wszystkich etapach zwiedzania wystawy. A klimat bliskowschodniego świata tworzą pieśni w języku aramejskim, które wykonała mieszkająca w Polsce syryjska artystka Mirna Kbbeh” – zaznaczyli.

Zdaniem cytowanego w komunikacie opiekuna merytorycznego wystawy, franciszkanina z Kustodii Ziemi Świętej o. Narcyza Klimasa, wystawa zamienia setki stron naukowych opracowań w spójną opowieść o wydarzeniach, ludziach i miejscach związanych z początkami chrześcijaństwa.

„To idealna, świeża forma przekazania tej wiedzy zarówno młodzieży, jak i dorosłym” – ocenił.

Ekspozycja ma charakter edukacyjno-kulturalny i jest skierowana do szerokiego grona odbiorców – od młodzieży wczesnoszkolnej do seniorów. Dodatkowo, na potrzeby nauczycieli, został stworzony scenariusz lekcji towarzyszących zwiedzaniu.

„Wystawa została zaprojektowana tak, by przemawiać zarówno do umysłu, jak i serca. Dostarcza wiedzę i oferuje duchowe przeżycie. Zwiedzający będą mogli między innymi stanąć u stóp Golgoty, poznać historię Bożego Grobu, obejrzeć wyjątkowe obiekty związane z historią Jezusa i pomyśleć o swojej roli w tej opowieści” – wyjaśnił cytowany w komunikacie producent i pomysłodawca wystawy Krzysztof Noworyta ze studia Tengent.

Wystawę będzie można zwiedzać od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-20.00, w sobotę i niedzielę w godz. 9.00-21.00. Ekspozycja będzie czynna do 9 czerwca.

Honorowy patronat nad wystawą objęli: metropolita warszawski ks. kard. Kazimierz Nycz, kustosz Ziemi Świętej o. Francesco Patton, ordynariusz diecezji warszawsko-praskiej ks. bp Romuald Kamiński, rektor Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego ks. prof. Stanisław Dziekoński i Urząd Dzielnicy Wilanów.

PAP/RIRM

drukuj