fot. Monika Bilska

W toruńskim sanktuarium odbędą się uroczystości z okazji 15. rocznicy przybycia do Torunia Ikony Matki Bożej przed którą modlił się św. Jan Paweł II

W Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II odbędą się dziś uroczystości z okazji 15. rocznicy przybycia do Torunia Ikony Matki Bożej, przed którą modlił się Ojciec Święty Jan Paweł II.

W świątyni, gdzie znajduje się Ikona, sprawowana będzie Eucharystia. Obraz pochodzi z prywatnej kaplicy Ojca Świętego. Widnieje na nim podpis Papieża Polaka.

Ikonę otrzymał ks. Mirosław Drozdek, przyjaciel św. Jana Pawła II. Tuż przed śmiercią, w 2007 roku, zdecydował on o przekazaniu obrazu o. Tadeuszowi Rydzykowi CSsR, założycielowi Radia Maryja.

Dyrektor rozgłośni podczas Mszy św. sprawowanej w ostatnią niedzielę wspominał, jak doszło do tego, że otrzymał papieską ikonę Matki Bożej.

– W styczniu 2007 roku, gdy ks. Mirosław Drozdek zachorował na nowotwór, zapytał mnie, co chciałbym od niego dostać? Powiedziałem, że obraz i wtedy on zamilkł. Zobaczyłem ten obraz, gdy ksiądz przywiózł go na naszą pielgrzymkę w 2005 roku. Kiedy mi go pokazali, pomyślałem sobie: Matko Boża, dlaczego Ty nie jesteś u nas? Mówiłem sobie tak tylko w duchu. No i trafiła do nas ta ikona. Ks. Mirosław Drozdek powiedział mi, że gdy ten obraz będzie, to trzeba będzie wybudować kościół. Odpowiedziałem mu wtedy, że nie umiem budować i będę prosił ludzi. No i znaleźli się ludzie – powiedział o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.

Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II powstało jako wotum wdzięczności za dar Papieża Polaka. W świątyni została odwzorowana prywatna kaplica, w której podczas swojego pontyfikatu modlił się Jan Paweł II.

Do Sanktuarium pielgrzymują codziennie wierni z całej Polski, a także zza granicy.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl