fot. PAP/EPA

Papież Franciszek modlił się o pokój na Ukrainie

Ojciec Święty modlił się z wiernymi o pokój na Ukrainie. Papież Franciszek zaapelował do odpowiedzialnych na świecie, by „przedłożyli dialog i dobro wszystkich ponad prywatne interesy”. Dziś z inicjatywy Ojca Świętego przeżywamy dzień modlitwy o pokój za naszą wschodnią granicą.

W Watykanie podczas cotygodniowej Audiencji Generalnej papież Franciszek zachęcał wszystkich do wielokrotnego odmawiania w tej intencji modlitwy „Ojcze nasz”.

– Módlmy się o pokój. Modlitwy i wezwania, które dzisiaj wznoszą się aż do nieba, niech dotkną umysłów i serc odpowiedzialnych w świecie, ażeby przedłużyli dialog i dobro wszystkich ponad prywatne interesy. Nigdy więcej wojny. Módlmy się o pokój modlitwą „Ojcze nasz”. Jest to modlitwa dzieci, które zwracają się do tego samego Ojca. To modlitwa, która czyni nas braćmi. To modlitwa braci, którzy błagają o pojednanie i zgodę – powiedział Ojciec Święty.

Ojciec Święty wskazywał w katechezie na temat postaci świętego Józefa, że Opiekun Chrystusa musiał zmierzyć się z sytuacjami dramatycznymi, które były pełne lęku i niepewności.

Jednak – jak zwrócił uwagę – św. Józef wszystko bezgranicznie zawierza Bogu, podporządkowuje Jego woli, jest pełen ufności, przeniknięty duchem modlitwy.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl