fot. TV Trwam/radiomaryja.pl

W Sanktuarium Maryjnym w Studzienicznej spotkały się dzieci z Podwórkowych Kółek Różańcowych i Wspólnot dziecięcych

W Sanktuarium Matki Bożej Studzienicznej spotkały się dziś dzieci z Podwórkowych Kółek Różańcowych i Wspólnot dziecięcych działających przy parafiach diecezji Ełckiej.

Regionalne spotkanie Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci i wspólnot dziecięcych działających przy parafiach diecezji Ełckiej to już tradycja.

Dzieci na pielgrzymkowy szlak wróciły po kilkumiesięcznej przerwie wymuszonej przez pandemię koronawirusa.  Razem z dziećmi w   Sanktuarium Matki Bożej Studzienicznej była założycielka Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci, Magdalena Buczek. Przed wspólnym różańcem przypomniała, że dziś wezwanie Maryi, która w Fatimie ponad 100 lat temu prosiła, by odmawiać różaniec w intencji pokoju na święcie i nawrócenia grzeszników jest nadal aktualne.

– Dziś świat tak bardzo potrzebuje pokoju, potrzebny on jest w naszych rodzinach. W wielu częściach świata są różne wojny, konflikty. Dlatego chcemy odpowiedzieć na wezwanie Matki Najświętszej – podkreśliła Magdalena Buczek, założycielka Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci.

O tym, że warto odmawiać różaniec mówią same dzieci.

Centralnym punktem spotkania była Eucharystia. W  przeddzień Zesłania Ducha Świętego, przewodniczył jej ks. bp Adrian Galbas, biskup pomocniczy diecezji ełckiej. W swojej homilii przypomniał, że Duch Święty w każdym z nas chce  rozpalić ogień wiary.

fot. TV Trwam/radiomaryja.pl

– Który ogień jest tak duży, że ktoś inny może przyjść, może się w tym ogniu ogrzać, może rozjaśnić się jego życie i może się od tego ognia odpalić – zaznaczył ks. bp Adrian Galbas, biskup pomocniczy diecezji ełckiej.

XXII Ogólnopolska Pielgrzymka Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci odbędzie się 20 czerwca na Jasnej Górze. Hasłem spotkania będzie zawołanie „Do Ciebie się uciekamy”.

fot. TV Trwam/radiomaryja.pl

TV Trwam News

drukuj