W Rzymie trwają kongregacje księży kardynałów

Dziś kongregacja zbierze się zarówno rano, jak i po południu. W Rzymie jest już 114 ze 115 kardynałów, którzy wezmą udział w zbliżającym się konklawe. Nie przybył jeszcze ostatni oczekiwany kardynał z Wietnamu ks. kard. Jean Baptiste Pham Minh Man.

Zgromadzeni księża kardynałowie wczoraj wieczorem w bazylice św. Piotra, modlili się w intencji konklawe. Nabożeństwu przewodniczył ks. kard. Angelo Sodano, dziekan kolegium.

Tymczasem ks. Federico Lombardi, rzecznik Watykanu, powiedział, że ze strony Kolegium Kardynalskiego nie ma „żadnego pośpiechu” w sprawie wyznaczenia daty konklawe. Gdy w Rzymie będą już wszyscy elektorzy, możliwe będzie wyznaczenie daty otwarcia konklawe.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl