fot. twitter.com/EpiskopatNews

W Archidiecezji Poznańskiej trwa XV Maraton Biblijny

Już po raz piętnasty w Archidiecezji Poznańskiej odbywa się Maraton Biblijny. Przez trzy tygodnie w kilkunastu parafiach czytane jest Pismo Święte. Hasłem tegorocznego maratonu są słowa ,,W mocy Bożego Ducha”.

Poznański maraton biblijny jest najstarszym tego typu wydarzeniem w kraju. Tak jak w poprzednich latach, również i w tym roku Pismo Święte podzielono na 1500 fragmentów. Przeczytanie każdego z nich zajęło około pięciu minut.

– Choć jest wiele ksiąg, to jednak przez dwa tygodnie, króciutkimi fragmentami, wierni przeczytają całe Pismo Święte – mówi ks. Wojciech Pieczyński, wikariusz parafii Nawrócenia św. Pawła w Poznaniu.

Parafia Nawrócenia Świętego Pawła to jeden z 17 kościołów, które biorą udział w Maratonie Biblijnym.

– Radością jest, że mamy w naszej parafii grupę lektorów. Ci ludzie każdego dnia mają swoje dyżury i czytają Pismo Święte w czasie Mszy świętej – tłumaczy ks. Tadeusz Magas, proboszcz parafii Nawrócenia Świętego Pawła w Poznaniu.

Chętnych do czytania Pisma Świętego nie brakuje. Uczestnicy maratonu podkreślają, że lektura Pisma Świętego to najlepszy sposób na poprawienie relacji z Panem Bogiem. Krystian Duplaga najbardziej lubi czytać Listy świętego Pawła.

Był on kiedyś grzesznikiem, prześladował chrześcijan, a potem się nawrócił i zaczął nauczać o Bogu – zwraca uwagę Krystian Duplaga.

Pani Irena stara się czytać Pismo Święte najczęściej jak się da. Należy też do grupy lektorów w poznańskiej parafii na Ratajach.

Mam swój ulubiony fragment z Mądrości Syracha: ,,Aż do śmierci stawaj do zapasów o prawdę, a Pan będzie walczył o Ciebie” – wskazuje Irena Jarmark.

                                                                                                  

Maraton biblijny organizowany jest od 2005 roku. Początkowo miał formę stacjonarną, a lektura trwała nieprzerwanie przez 120 godzin. Od 2007 roku maraton przyjął formę ,,wędrowną”. Każdego dnia czytanie Pisma Świętego odbywa się w innym kościele. Organizacją maratonu zajmuje się Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej JORDAN.

TV Trwam News/RIRM

drukuj