fot. pixabay.com

VIII Narodowe Czytanie Pisma Świętego

Dokładnie dziś odbędzie się VIII Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Jego myślą przewodnią będą słowa z Dziejów Apostolskich: „Trwali w nauce Apostołów i we wspólnocie”.

Czytanie rozpocznie XVI Ogólnopolski Tydzień Biblijny pod hasłem „Powołani do Wspólnoty – Komunii z Bogiem i bliźnimi w Kościele”.

Narodowe Czytania Pisma Świętego odbywa się w niedzielę biblijną – dwa tygodnie po Wielkanocy. Jego celem jest zaproszenie wierzących do osobistej, codziennej lektury i rozważania Słowa Bożego zawartego na kartach Biblii, którą ojcowie Kościoła nazywali „listem Boga do ludzi”. W tym roku będzie towarzyszyło mu hasło z Dziejów Apostolskich: „Trwali w nauce Apostołów i we wspólnocie”. Nawiązuje ono programu roku duszpasterskiego Kościoła w Polsce „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”.

Główne obchody Narodowego Czytania Pisma Świętego odbędą się we Wrocławiu, w Krakowie-Łagiewnikach i na Jasnej Górze. Mszy św. o godz. 7.00 w Krakowie-Łagiewnikach będzie przewodniczył metropolita krakowski, ks. abp Marek Jędraszewski; o godz. 9.30 na Jasnej Górze ks. dr Marcin Zieliński, a we Wrocławiu o godzinie 13.00 biskup pomocniczy archidiecezji wrocławskiej, ks. bp Jacek Kiciński – przekazało w komunikacie biuro prasowe Konferencji Episkopatu Polski.

W wielu parafiach po Mszy św. rozdawane będą kartki z wypisanymi fragmentami z Dziejów Apostolskich, które mogą stanowić dla wierzących przesłanie na cały rok.

Narodowe Czytanie Pisma Świętego zainauguruje XVI Tydzień Biblijny obchodzony 14-20 kwietnia. W tym czasie w diecezjach w Polsce zaplanowano sympozja, rekolekcje i spotkania modlitewne członków diecezjalnego „Dzieła Biblijnego”.

Pierwsze Narodowe Czytanie Pisma Świętego odbyło się w 2016 roku. Inspiracją były obchody 1050. rocznicy chrztu Polski.

Organizatorem akcji jest Stowarzyszenie Dzieło Biblijne im. Jana Pawła II, Fundacja im. Rodziny Ulmów SOAR i Fundacja Dabar.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl