V Pielgrzymka Osób Niepełnosprawnych

Dzisiaj w Henrykowie, odbędzie się V Pielgrzymka osób niepełnosprawnych, ich rodzin i przyjaciół. W programie przewidziano występy artystyczne osób niepełnosprawnych, wspólne zabawy oraz piknik.

Podobnie jak w latach poprzednich, tak i w tym roku, udział w spotkaniu mogą wziąć grupy zorganizowane jak i osoby indywidualne z opiekunami.

Spotkanie rozpocznie się o 11.30. Jego głównym punktem będzie Msza Święta, której przewodniczyć będzie oraz homilię wygłosi ks. bp. Andrzej Siemieniewski. Po Eucharystii wszyscy pielgrzymi zgromadzą się przy wspólnym stole, na poczęstunku.

W programie spotkania przewidziano prezentację prac wykonanych przez osoby niepełnosprawne w ramach warsztatów terapeutycznych oraz talentów (wokalnych, tanecznych, instrumentalnych, pantomin, rękodzieł) a także prezentację własnych repertuarów artystycznych.

Ubiegłoroczna Pielgrzymka osób niepełnosprawnych zgromadziła blisko tysiąc osób, wśród których posługiwało 120 młodych ludzi, w większości członków Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

RIRM 

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl