V Pielgrzymka Osób Niepełnosprawnych

Dzisiaj w Henrykowie, odbędzie się V Pielgrzymka osób niepełnosprawnych, ich rodzin i przyjaciół. W programie przewidziano występy artystyczne osób niepełnosprawnych, wspólne zabawy oraz piknik.

Podobnie jak w latach poprzednich, tak i w tym roku, udział w spotkaniu mogą wziąć grupy zorganizowane jak i osoby indywidualne z opiekunami.

Spotkanie rozpocznie się o 11.30. Jego głównym punktem będzie Msza Święta, której przewodniczyć będzie oraz homilię wygłosi ks. bp. Andrzej Siemieniewski. Po Eucharystii wszyscy pielgrzymi zgromadzą się przy wspólnym stole, na poczęstunku.

W programie spotkania przewidziano prezentację prac wykonanych przez osoby niepełnosprawne w ramach warsztatów terapeutycznych oraz talentów (wokalnych, tanecznych, instrumentalnych, pantomin, rękodzieł) a także prezentację własnych repertuarów artystycznych.

Ubiegłoroczna Pielgrzymka osób niepełnosprawnych zgromadziła blisko tysiąc osób, wśród których posługiwało 120 młodych ludzi, w większości członków Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

RIRM 

drukuj