V Kasperiańskie Dni Młodych – „Biorę – Wierzę – Daję”

„Biorę – Wierzę – Daję” pod tym hasłem w Częstochowie rozpoczynają się dziś Kasperiańskie Dni Młodych. Rekolekcje skierowane do młodzieży będą trwać od 23-25 sierpnia 2013 r.

Spotkanie w Częstochowie wypełnione jest zarówno zabawą, warsztatami, integracją, jak też skupieniem podczas modlitwy czy konferencji – informują organizatorzy.

Temperament młodych serc i głębia duchowości Krwi Chrystusa – z tego nietypowego połączenia powstały Kasperiańskie Dni Młodych. Jak zaznacza organizator ks. Damian Siwicki – młodzi będą mieli możliwość uczestniczenia w różnego rodzaju konferencjach i koncertach. Ważnymi punktami spotkania będą nabożeństwa modlitewne.

– W tym czasie przygotowaliśmy dla młodych spotkania z różnymi osobami m.in. będzie to Marcin Jakimowicz; zaproszone zostały również osoby zajmujące się streetwork’ingiem – pracą z bezdomnymi. Zaproszeni goście opowiedzą o swojej pracy, ale także o tym jak zachowywać się wobec osoby bezdomnej, by ta postawa była ewangeliczna. Będzie też szereg atrakcji takich jak koncerty m.in. ”Bęsiu”, który jest chrześcijańskim raperem, będzie zespół „Porozumienie” a oprócz tego nabożeństwa, które mają na celu przybliżać doświadczenie miłości Boga, który jest a także umocnienie naszej wiary, która prowadzi nas do wydawania jej. Temu będą służyły m.in. różnego rodzaju prace w grupach – akcentuje ks. Damian Siwicki.

Dodatkowo podczas spotkania będą prowadzone warsztaty dla młodzieży; będą to warsztaty muzyczne, fotograficzne, wodzirejskie i teatralne.

– Warsztaty, które będą w sobotę popołudniu, pomogą nam w rozwijaniu umiejętności. Chodzi o to, żebyśmy rozwijali to czym zostaliśmy obdarowani – po to, abyśmy mogli w codziennym życiu służyć osobom, które spotykamy – dodał ks. Damian Siwicki.

Kasperiańskie Dni Młodych potrwają do niedzieli.

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl