fot. PAP/Radek Pietruszka

Uroczystości pogrzebowe ks. abp. Henryka Hosera

Dziś rozpoczną się uroczystości pogrzebowe ks. abp. Henryka Hosera. O godz. 12.00 w kościele seminaryjnym w Ołtarzewie sprawowana będzie Msza św. żałobna. Następnie kondukt żałobny przejedzie do bazyliki katedralnej św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika na stołecznej Pradze. Tam o godz. 18.00 sprawowana będzie Eucharystia.

Ks. abp Henryk Hoser był przede wszystkim człowiekiem głębokiej wiary. Był lekarzem i misjonarzem – mówi przewodniczący KEP ks. abp Stanisław Gądecki.

– Wszyscy lubili opierać się na jego radzie, tzn. słuchali jego porad i byli w ten sposób łatwo ukierunkowani. Potem ta misyjna działalność przerodziła się w działalność Kongregacji Ewangelizacji Narodów, gdzie był sekretarzem pomocniczym. Tutaj rozszerzył swoje zainteresowania, ponieważ one nie dotyczyły już tylko Rwandy czy Afryki, ale właściwie dotyczyły całego świata – powiedział ks. abp Stanisław Gądecki.

Ks. abp Henryk Hoser był wielkim obrońcą życia – wspomina metropolita krakowski ks. abp Marek Jędraszewski.

– Pozostał w mojej pamięci, także w moich modlitwach, jako człowiek głębokiej wiary i wielkiego umiłowania prawdy o człowieku, zwłaszcza gdy chodzi o prawdę o dziecku poczętym, o jego świętości życia. Pozostał w  pamięci jako mężny obrońca życia każdego człowieka i godności – akcentował ks. abp Marek Jędraszewski.

Centralne uroczystości pogrzebowe ks. abp. Henryka Hosera odbędą się jutro. Mszy św. o godz. 12.00 będzie przewodniczył ks. kard. Kazimierz Nycz. Homilię wygłosi metropolita gdański ks. abp Tadeusz Wojda.

 

TV Trwam News

drukuj