Tysiące pielgrzymów w Radiu Maryja

W XXI rocznicę powstania Radia Maryja do Grodu Kopernika zjeżdżają pielgrzymi z całego kraju oraz z zagranicy. Uczestnicy spotkania chcą podziękować przede wszystkim za istnienie Radia Maryja i dzieł przy nim powstałych. Jak mówi większość z nich: „Radio Maryja to całe ich życie”. 

Pielgrzymi zebrali się przed siedzibą radia i przed kampusem Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej. Uczestnicy przyjechali do Torunia by dziękować za dar: „katolickiego głosu w naszych domach”.  Nasza obecność jest świadectwem, jak ważne jest w naszym życiu Radio Maryja – mówią pielgrzymi.

Radio Maryja jest przyszłością polskiego narodu, krzewi w sercach ludzi wartości, które odchodzą w zapomnienie. Ponadto jednoczy i solidaryzuje ze sobą ludzi co wyraźnie widać na dzisiejszej uroczystości – powiedziała Anna z Warszawy.

Dzisiejsze obchody są nie tylko rocznicą funkcjonowania najważniejszej katolickiej rozgłośni w naszej Ojczyźnie, ale także bardzo osobistym wydarzeniem dla miliona Polaków.

 – Radio Maryja jest dla mnie wielką pomocą w codziennym życiu. Każdy dzień, który przeżywam z Radiem Maryja jest dla mnie radosny i łatwiejszy – powiedziała jedna ze słuchaczek.

Centralnym punktem dzisiejszych uroczystości jest Msza św. koncelebrowana, której przewodniczyć będzie ks. bp Andrzej Suski, biskup diecezjalny toruński. Homilię wygłosi ks. Bp Ignacy Dec – ordynariusz diecezji świdnickiej.

Każdego roku pielgrzymi w sposób szczególny zawierzają swoje zmartwienia i cierpienia Matce Boskiej. Mogą również pomodlić się w intencji z którą pokonali setki kilometrów „o dalszy rozwój Radia Maryja”.

***

Pielgrzymi o Radiu Maryja

 

 „Radia Maryja słucham od 15 lat. Towarzyszy mi każdego dnia. Zostałam teraz sama i bardzo mi pomaga. Nie wyobrażam sobie życia bez niego” Mieszkanka Zbyszyna.
 „Radio Maryja jest dla nas przede wszystkim prawdą. To jest bardzo ważne, żeby w mediach była mówiona prawda”- Rodzina z Jeżowa.
 „Radio jest wielkim dziełem Bożym. Jest całym moim życiem. Dzięki niemu mamy możliwość skonfrontowania wiadomości z tymi publikowanymi w mediach publicznych”- Mieszkanka Radziszowa.
„Przyjechałam bo od 20 lat słucham Radia Maryja. Od 10 lat oglądam TV Trwam. Jestem wielką czcicielką, wspomożycielką. Radio Maryja jest dla mnie  całym życiem. Słucham go od  rana do późnych godzin wieczornych. Bogu niech będą dzięki za te dzieła. Stokrotnie dziękuję o. Tadeuszowi Rydzykowi i Wam kochani studenci za to, że się tak pięknie tutaj uczycie. Od 5 lat co roku przyjeżdżam. Póki mi Pan Bóg daje zdrowie i siły, jadę aby tu uczcić Matkę Najświętszą i złożyć hołd naszemu Janowi Pawłowi II. Pragnę podziękować tym którzy tutaj pracują, aby te dzieła powstały i tak pięknie owocowały”- Mieszkanka Wadowic. 
„Radio Maryja jest dla mnie wszystkim, tylko jego słucham. Innych stacji nie oglądam, bo im nie wierzę po prostu. Ufam tylko Radiu Maryja. Uważam za obowiązek żeby tu być na XXI rocznicy. Byłem na 18, 19 na 20 nie mogłem być. W miarę możliwości zawsze będę starał się być na rocznicy. Próbuję przekonywać ludzi do Radia Maryja, ale czasami ciężko do nich dotrzeć, nie wszyscy dają się przekonać. Ulegają manipulacji, propagandzie w publicznych, komercyjnych stacjach. Wiem, że są w błędzie ale ich ciężko przekonać.”- Józef z Jeżowa.
 „Od początku słucham Radia Maryja i mam Telewizję Trwam od kiedy zaczęła nadawać. Od razu przyjechałem kupić dekoder do Torunia. Noc i dzień spędzam z Radiem Maryja. Przyjeżdżam na rocznicę co roku od samego początku. Dla mnie Radio Maryja jest całym moim życiem. Modlę się z Radiem. Rano jak nie mogę spać to wysłucham mszę, godzinki i różaniec. Pozdrawiam naszego księdza, który jest proboszczem w Jeżowem z parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Jestem w akcji katolickiej, jestem przewodniczącym związków zawodowych rolników. Mamy tutaj ze sobą sztandar. Niedługo będziemy obchodzić 20 lecie”- Mieszkaniec Niska.
„Chciałem przyjechać na te uroczystości, ponieważ widziałem to wszystko wcześniej i bardzo mi się podobało. Może w przyszłości uda mi się studiować w WSKSiM”- Patryk z Niska.
Przyjechały nas 52 osoby. Będziemy świętować XXI rocznice powstania Radia Maryja. Radio Maryja znam od samego początku. Byliśmy tutaj w odwiedzinach kilkakrotnie. Patrzę na to dzieło i widzę, że wzrasta takie ewangeliczne drzewo gdzie jak to Ewangelia mówi: „po owocach je poznacie”. Zaczynało się od maleńkiego miejsca, a w tej chwili dzieło, które się wiąże z Radiem Maryja jest dla nas takim wyraźnym znakiem, że coś się w dobrym kierunku dzieje w Toruniu. Dlatego cieszymy się, że możemy tutaj być i świętować. Pozdrawiamy całą kadrę pracowniczą dzięki której to dzieło może wypływać i to słowo prawdy może być zasiewane, żeby nie było nam tak smutno wokół tego co słyszymy. Abyśmy mogli słuchać prawdypielgrzymi z Łomży.
„Dla mnie Radio Maryja, TV Trwam to media, które  mówią prawdę. Niech ci ludzie, którzy tak śmieją się posłuchają audycji, dopiero wtedy  zrozumieją, że jest to bardzo wartościowe i pożyteczne radio” – Stanisław z Mazowsza.
„Z całego serca chcemy podziękować wszystkim ojcom, na czele z o. Tadeuszem Rydzykiem i wszystkim świeckim pracującym w Radiu Maryja za ich trud i przeprosić za wszystko zło, które ich spotyka” – pielgrzymi z Ciechanowa.
„Życzymy dużo siły dla o. Tadeusza Rydzyka, żeby dalej miał siłę mówić o tej prawdzie, którą od początku głosi. Z tą prawdą jest ciężko w dzisiejszych czasach, a on mimo wszystko zawsze jej broni. Wiadomo co za tym idzie. (…) Modlimy się o siły dla wszystkich ojców, osób posługujących, świeckich. Chcielibyśmy żeby TV Trwam ten multipleks otrzymała. Nie zgadzamy się z tym, że radio słucha tylko starsze pokolenie.  Uczestniczyłam na dwóch marszach, widziałam tam bardzo dużo młodzieży, która wspiera Radio Maryja, byli ludzi starsi i młodsi, ale czy osoby starsze się nie liczą. Oni też powinni mieć prawo do słuchania Radia Maryja do oglądania TV Trwam. (…) Chciałbym, żeby Polacy mieli taką siłę walki o prawdę, żeby nie ustali pomimo tych różnych przeciwności.” – pielgrzymi z Rzeszowa.
 
RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl