fot. redemptor.pl

Tuchów: XV Misyjny Jarmark z Aniołami

Co roku w III niedzielę adwentu – tym razem 12 grudnia 2021 r. – na dziedzińcu sanktuaryjnym w Tuchowie odbywa się „Misyjny Jarmark z Aniołami” organizowany przez Redemptorystowskie Stowarzyszenie Przyjaciół Misji. W organizacji pomaga wiele osób, szkół, stowarzyszeń i kół gospodyń wiejskich z okolic Tuchowa. Celem tegorocznego Jarmarku jest wsparcie rozwoju dzieci i młodzieży w Grodnie na Białorusi, który ze względu na obecnie panującą sytuację polityczno-ekonomiczną jest utrudniony.

Jarmark_plakat

„Misyjny Jarmark z Aniołami” to jarmark ozdób bożonarodzeniowych i wyrobów regionalnych.

Ofiary jakie w czasie tego wydarzenia uda się zebrać przeznaczone są na misje prowadzone przez redemptorystów. Jarmark pomógł m.in. misji w Burkina Faso (Afryka), Brazylii, Argentynie i Boliwii (Ameryka Południowa).

fot. redemptor.pl

Przygotowania do Jarmarku ruszyły pełną parą. Jak można włączyć się w to dzieło? Przede wszystkim przez modlitwę w intencji dzieci i młodzieży na Białorusi oraz za redemptorystów, którzy im posługują.

fot. redemptor.pl

Jeżeli ktoś wykonuje ozdoby świąteczne i chce je ofiarować na ten cel, może to zrobić zostawiając je na furcie tuchowskiego klasztoru lub wysyłając na adres: RSPM, ul. Wysoka 1, 33-170 Tuchów.

Istnieje również możliwość pomocy przez złożenie ofiary pieniężnej za pośrednictwem portalu: zrzutka.pl/misjagrodno.

fot. redemptor.pl

Organizatorzy XV Misyjnego Jarmarku z Aniołami zapraszają wszystkich chętnych na spotkanie w niedzielę 12 grudnia do Tuchowa.

br. Almar Suchan CSsR,WSD Redemptorystów w Tuchowie/radiomaryja.pl

drukuj