fot. PAP/Paweł Kopczyński

Trwa inicjatywa wspólnego czytania encykliki św. Jana Pawła II o Bożym Miłosierdziu

Trwa akcja wspólnego czytania encykliki Ojca Świętego Jana Pawła II o Bożym Miłosierdziu. Papieski dokument „Dives in Misericordia” ma już 40 lat.

Za tydzień, 30 listopada, przypada 40. rocznica ogłoszenia przez Ojca Świętego Jana Pawła II encykliki o Bożym Miłosierdziu „Dives in Misericordia”. Sanktuarium w Krakowie-Łagiewnikach postanowiło przypomnieć o tym wydarzeniu.

– 3 października zostało zorganizowane sympozjum poświęcone encyklice o Bożym Miłosierdziu. Teraz zainicjowaliśmy akcję wspólnego czytania encykliki „Dives in Misericordia” mówił ks. dr Zbigniew Bielas, kustosz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

Fragment encykliki Papieża Polaka czytał ks. bp Stanisław Jamrozek, biskup pomocniczy archidiecezji przemyskiej.

„Rośnie w naszym świecie poczucie zagrożenia. Zagrożenie dotyczy nie tylko tego, co mogą uczynić ludzie ludziom przy pomocy środków techniki militarnej, dotyczy ono także wielu innych niebezpieczeństw, które są produktem cywilizacji materialistycznej, przyjmującej pomimo humanistycznych deklaracji prymat rzeczy w stosunku do osoby” – głosi fragment papieskiej encykliki.

Fragment papieskiego dokumentu odczytał także ks. prof. Marek Chmielewski:

„Maryja jest Tą, która w sposób szczególny i wyjątkowy, jak nikt inny, doświadczyła miłosierdzia, a równocześnie też w sposób wyjątkowy okupiła swój udział w objawieniu się Miłosierdzia Bożego ofiarą serca. Ofiara ta jest ściśle związana z krzyżem Jej Syna, u którego stóp wypadło jej stanąć na Kalwarii.”

Kustosz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, ks. dr Zbigniew Bielas, zachęcił, by pod hasztagiem #OBożymMiłosierdziu wrzucać do sieci nagrania, podczas których czytana jest encyklika św. Jana Pawła II.

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl