Tak! Wielki!

W krakowskim Sanktuarium bł. Jana Pawła II w Łagiewnikach odbyła się uroczysta prezentacja najnowszej książki ks. kard. Stanisława Nagyego pt. „Tak! Wielki! Czyn i osoba bł. Jana Pawła II” .
Promocja odbyła się w szczególnym dniu – dziś przypadają imieniny Karola Wojtyły. Prezentacja odbyła się także w szczególnym miejscu – tam gdzie pracował przyszły błogosławiony.

Uroczysta prezentacja książki odbyła się w Łagiewnikach na „Na białych morzach”, gdzie Karol Wojtyła pracował jako robotnik w czasie okupacji.

Rozpoczęła się od Eucharystii przy relikwiach błogosławionego Ojca św. Jana Pawła II. Po Mszy św. rozpoczęła się dyskusja na temat książki. Głos zabrali autor książki ks. kard. Stanisław Nagy, a także ks. kard. Franciszek Macharski. Jak powiedział Leszek Sosnowski Prezes Wydawnictwa Biały Kruk w książce ks. kard. Stanisław Nagy mówi uzasadnionym przydomku „Wielki” w odniesieniu do osoby naszego błogosławionego rodaka Jana Pawła II. W sposób logiczny dowodzi skąd wzięła się ta opinia funkcjonująca już za jego życia.


Pobierz Pobierz

Jak napisano na internetowej stronie Białego Kruka „Tak! Wielki. Czyn i osoba bł. Jana Pawła II” to fascynujące przemyślenia wybitnego teologa i zarazem prawdziwego przyjaciela Jana Pawła II dają odpowiedź na pytanie, czy i dlaczego polskiemu Papieżowi przysługuje tytuł „Wielki”. Genialna argumentacja, z której wyłania się postać papieża otoczonego od młodych lat wyjątkową opieką Opatrzności, wybrańca Pana Boga. Bardzo wiele osobistych refleksji, wspomnień i nieznanych faktów, które przytacza osoba szczególnie bliska Karolowi Wojtyle przez całe Jego życie. Bogaty, niepublikowany materiał ilustracyjny.

Jest to setna książka o Janie Pawle II wydana przez Białego Kruka.


RIRM 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl