fot. arch

Świętych Młodzianków, męczenników

Obchodzimy dziś święto Świętych Młodzianków, męczenników, upamiętniające rzeź niewiniątek. Jest to dzień szczególnej ekspiacji za grzechy wymierzone przeciwko życiu.

Dekret śmierci dla niemowląt wydał Herod, kiedy dowiedział się od mędrców, że narodził się Mesjasz oczekiwany przez naród żydowski.

Obrońcy życia od wielu lat w tym dniu modlą się w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.  O godzinie 15:00 zostanie odmówiona koronka do Bożego Miłosierdzia, a po niej będzie sprawowana Msza św.

Dr inż. Antoni Zięba, wiceprezes Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia, zachęca, by szczególnie dziś modlić się w intencji życia dzieci nienarodzonych.

– Wszystkich mieszkańców Krakowa czy okolic Krakowa zapraszam do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia na 15:00. Proszę wszystkich naszych drogich słuchaczy, żeby w tym dniu – gdziekolwiek się znajdują, na jakimkolwiek krańcu Polski – poświęcili swój czas na modlitwę, a może ofiarowali swoje cierpienia, wyrzeczenia, ofiary, żeby prosić wszechmocnego, miłosiernego Boga o przebaczenie nam tych grzechów, które doprowadziły do niszczenia wielkiego skarbu, jakim jest życie ludzkie – apeluje dr inż. Antoni Zięba.

Wśród ewangelistów jedynie św. Mateusz przekazał nam informację o rzezi niewiniątek. Bibliści wskazują, że zamordowanych niemowląt mogło być ok 50. Święci Młodziankowie są uważani za patronów chórów kościelnych.

RIRM

 

drukuj