„Świętość to nie przywilej niewielu, lecz powołanie dla wszystkich”

Wszyscy jesteśmy wezwani, aby pójść drogą świętości – mówił papież Franciszek podczas spotkania z wiernymi na modlitwie Anioł Pański,   w uroczystość Wszystkich Świętych. Dodał, że bycie świętymi nie jest przywilejem nielicznych, ale jest powołaniem dla wszystkich.

Święci nie są supermanami, ani nie narodzili się doskonałymi. Są ludźmi, którzy zanim osiągnęli chwałę nieba prowadzili normalne życie, z jego radościami i cierpieniami, trudami i nadziejami. Lecz, kiedy poznali miłość Boga, to poszli za nim wielkodusznie, bezwarunkowo i bez hipokryzji. Znieśli cierpienia i przeciwności bez nienawiści i na zło odpowiadając dobrem, szerząc radość i pokój – podkreślał Ojciec Święty.

Papież Franciszek przypomniał, że święci niosą pojednanie i pokój, a swoim świadectwem zachęcają nas, by nie bać się iść pod prąd, gdy jesteśmy źle zrozumiani i wyśmiewani, gdy mówimy o Nim i Ewangelii.

Święci pokazują nam przez całe swoje życie, że ktoś ten kto pozostaje wierny Bogu i Jego Słowu, już doświadcza na tej ziemi pocieszenia Jego miłości i „stokroć więcej” w wieczności – zaznaczył papież Franciszek.

Podczas modlitwy Ojciec Święty pozdrowił wszystkich obecnych. Szczególne pozdrowienia skierował do rodzin, grup i organizacji kościelnych. Pozdrowienia skierował również do wszystkich, którzy uczestniczyli dziś rano w Wyścigu Świętych, organizowanym przez Fundację „Don Bosco w świecie”.

Papież Franciszek wezwał też do modlitwy za ofiary dramatu na pustyni w Nigrze, gdzie podczas podróży do Algierii z pragnienia, głodu i wycieńczenia zmarło 87 uchodźców, którzy eskortowani przez przemytników ludzi chcieli wyruszyć z tego kraju statkami do Europy, „do lepszego życia”- jak dodał. Na zakończenie piątkowego spotkania w południe w Watykanie papież w ciszy modlił się z wiernymi za ofiary tej tragedii.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl