Święcenie pokarmów w toruńskim sanktuarium

W kościołach trwa adoracja Chrystusa złożonego do grobu, ale dziś święcimy także pokarmy, które znajdą się na wielkanocnym stole. W tym roku po raz pierwszy wierni mogą przyjść z koszyczkiem do Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu.

Święcenie pokarmów odbędzie się o godz. 11.00, 12.00.

O. Andrzej Laskosz, kustosz świątyni zwraca uwagę, że święconka jest symbolem nie tylko życia ziemskiego, ale również duchowego.

– Święcenie pokarmów, to nic innego, jak pewne symbole (np. jajko – symbol nowego życia), ale także dziękczynienie Panu za to, że w tym koszyku znajduje się coś, co daje nam pokarm ziemski. Jest to także patrzenie na wewnętrzne życie – nie tylko jedzenie jest człowiekowi potrzebne, ale ten Boży pokarm duchowy, wiec jest to spotkanie człowieka, który dba o swoje ciało, ale nade wszystko ma dbać o ducha – podkreśla o. Andrzej Laskosz.

O godz. 19.00 w Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II będzie sprawowana Liturgia Wigilii Paschalnej.

Wierni zgromadzą się w Kaplicy Pamięci Polskich Męczenników, którzy zginęli  ratując naród żydowski podczas II wojny światowej.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl