pixabay.com

Stacja Kongresowa Młodych w Giżycku

Wspólne uwielbienie, Msza święta, a także spektakl i zabawa – to elementy Stacji Kongresowej Młodych, która odbyła się w środę w Giżycku. Stanowiła ona jeden z elementów Kongresu Eucharystycznego Diecezji Ełckiej.

Kongres Eucharystyczny Diecezji Ełckiej skierowany jest do tych, którzy chcą umacniać wiarę, którzy poszukują Boga, ale także dla tych, którzy z różnych przyczyn odwrócili się od Pana.

– Uważam, że jest to najwspanialsza forma ożywienia, odnowienia zapału, zdumienia eucharystycznego. Potrzebujemy dzisiaj odnowy eucharystycznej – mówił ordynariusz diecezji ełckiej, ks. bp Jerzy Mazur.

W środę Stacja Kongresowa Młodych odbyła się w Giżycku.

– Jestem bardzo szczęśliwa, że to wydarzenie odbywa się właśnie w Giżycku, w tak szczególnym miejscu, bo na Wzgórzu św. Brunona. Od lat jest ono miejscem, gdzie odbywają się uroczystości sakralne, ale nie tylko – zaznaczyła burmistrz Giżycka, Ewa Ostrowska.

Młodzież mogła obejrzeć spektakl pt. „Ja Jestem z wami”.

– Przygotowaliśmy spektakl ewangelizacyjny pt. „Ja Jestem z wami”. Spektakl mówi o Eucharystii, jest przygotowany w prosty sposób, by można go było wystawić w różnych miejscach i dlatego dzisiaj jesteśmy w Giżyku. Niedawno byliśmy w Studzienicznej, a teraz jesteśmy w Giżycku – podkreślał kapłan diecezji ełckiej, ks. Mariusz Pawlina.

Podczas środowej Stacji Kongresowej Młodych miały miejsce: część artystyczna, taniec i śpiew, ale przede wszystkim modlitwa.

– Niech Kongres Eucharystyczny i to nasze spotkanie w Giżycku pomogą nam bardziej poznać Pana Jezusa obecnego w Eucharystii i ożywią naszą relację z Jezusem Chrystusem obecnym szczególnie pod postacią Chleba i Wina – mówił ks. bp Jerzy Mazur podczas homilii wygłoszonej w ramach środowej Mszy św. w Giżycku.

Młodzi ludzie doskonale wiedzą, jaką moc ma Eucharystia.

– Jest to dla mnie spotkanie z żywym Jezusem Chrystusem, które daje mi po prostu miłość, moc do działania dalej – zaznaczyła Halina, uczestniczka Stacji Kongresowej Młodych w Giżycku.

– Jest to dla mnie przyjęcie Największej Miłości do serca. Tak naprawdę Eucharystia daje nam bardzo dużo siły do działania, do miłości i do kochania bliźniego – podkreśliła inna z uczestników, Oliwia.

– To jest dla mnie szczyt mojego życia chrześcijańskiego, to jest źródło, z którego czerpię siły do działania, ale też miejsce w Kościele, w którym mogę się spotkać z żywym Chrystusem, właśnie w tym kawałku Chleba – mówił Mateusz, który również wziął udział w Stacji Kongresowej Młodych w Giżycku.

Kongres Eucharystyczny Diecezji Ełckiej ma trwać łącznie ponad dwa lata. To wielka inicjatywa rozpalania wiary w sercach wyznawców.

TV Trwam News

drukuj