Spotkanie dyrektorów niezależnych rozgłośni katolickich w WSKSiM

W murach WSKSiM trwa spotkanie polskich dyrektorów niezależnych rozgłośni katolickich. Jest to jedno z wielu spotkań organizowanych w różnych miejscach w Polsce. Ostatnie odbyło się pod koniec stycznia w Częstochowie, podczas niego padła propozycja spotkania w Toruniu.

Miejsce spotkania – jakim jest budynek Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej – nie jest przypadkowe – powiedział o. Zdzisław Klafka CSsR, rektor WSKSiM.

– Jest to bardzo ważne spotkanie dla całej naszej społeczności akademickiej. Niezależni dyrektorzy rozgłośni katolickich widzą ogromną potrzebę świeckich dziennikarzy wychowanych w duchu katolickim – zaznaczał  rektor WSKSiM.

Podczas dzisiejszego spotkania dyrektorzy niezależnych rozgłośni katolickich wysłuchają dwóch wykładów, prelegentami których będą specjaliści z zakresu mediów, wykładowcy WSKSiM.

W godzinach porannych wykład na temat „Współczesne problemy prawa prasowego a autonomia organizacji medialnej” wygłosi dr Joanna Taczkowska. Po południu przewidziany jest wykład dr Hanna Karp na temat: „Znaczenie i rola rynku mediów lokalnych w Polsce po roku 2000”.

Jednak nie tylko teoria będzie łączyć uczestników spotkania. Jak informuje o. Zdzisław Klafka CSsR – w programie przewidziano także punkty, które mają służyć tworzeniu pewnej platformy ułatwiającej wzajemne porozumienie. Spotkanie ma na celu integrację wszystkich rozgłośni katolickich w Polsce.

Z dyrektorami rozgłośni katolickich spotka się także o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, Dyrektor Radia Maryja.

– Myślę, że to spotkanie przyniesie wiele owoców. Zdajemy sobie sprawę z tego, że ogromnie ważne jest, aby radia katolickie ze sobą współpracowały. Myślę, że pragnieniem dyrektorów rozgłośni katolickich jest pogłębienie tej współpracy i podniesienie jakości programów katolickich. Pośród tych rozgłośni – obecnych na naszym spotkaniu w WSKSiM są nie tylko rozgłośnie diecezjalne, ale obecne jest również Radio Jasna Góra czy Radio Niepokalanów  – wskazał o. Zdzisław Klafka CSsR.

W programie spotkania przewidziano także zwiedzanie Radia Maryja i TV Trwam. Wieczorem uczestnicy spotkania wezmą udział w programie „Rozmowy niedokończone”, którego temat brzmi: „W służbie nowej ewangelizacji”.

Program spotkania:

godz. 7.30 – Jutrznia

godz. 8.00 – Śniadanie

godz. 9.00 – Wykład: Współczesne problemy prawa prasowego a autonomia organizacji medialnej – dr Joanna Taczkowska

godz. 10.00 – Przerwa na kawę

godz. 10.30 – Spotkanie z o. dr. Tadeuszem Rydzykiem, Dyrektorem Radia Maryja

godz. 12.00 – Eucharystia

godz. 13.00 – Obiad

godz. 14.30 – Zwiedzanie Radia Maryja i TV Trwam

godz. 16.00 – Wykład: Znaczenie i rola rynku mediów lokalnych w Polsce po roku 2000 – dr Hanna Karp

godz. 18.15 – „Rozmowy niedokończone” w TV Trwam: W służbie nowej ewangelizacji

godz. 19.00 – Kolacja

godz. 20.00 – Dyskusja panelowa – wspólne projekty na przyszłość

Wypowiedź o. Zdzisława Klafki CSsR

Audio MP3
Pobierz

 

RIRM

drukuj