Sekretarz Stanu Stolicy Apostolskiej przybędzie do Polski

Do Polski przyjedzie w sobotę Sekretarz Stanu Stolicy Apostolskiej ks. kard. Pietro Parolin. Weźmie udział w uroczystościach związanych z 25-leciem odzyskania przez Polskę wolności i nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską a Watykanem.

Jak poinformował metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz, watykański dostojnik będzie przybywał w Polsce od 31 maja do 4 czerwca; przyjeżdża na zaproszenie prezydenta Polski i jego.

Najważniejszym punktem wizyty będzie 4 czerwca Msza św. w Archikatedrze Warszawskiej z okazji 25-rocznicy historycznych zmian ustrojowych w Polsce. Uczestniczyć w niej będą przedstawiciele najwyższych władz z prezydentem Bronisławem Komorowskim. Po niej przewidziane jest spotkanie kardynała z polskimi władzami w Zamku Królewskim.

2 czerwca ks. kard. Parolin wygłosi wykład i będzie uczestniczyć w uroczystości upamiętniającej 25. rocznicę wznowienia stosunków dyplomatycznych między Stolicą Apostolską a Polską. Odbędzie się ona w siedzibie Konferencji Episkopatu Polski z udziałem korpusu dyplomatycznego, prymasa Polski, biskupów i innych osobistości ze świata kultury i polityki. Przed wykładem przewidziane jest spotkanie z polskimi mediami.

Dzień wcześniej, w niedzielę 1 czerwca ks. kard. Parolin będzie uczestniczył w VII Święcie Dziękczynienia przy Świątyni Świętej Opatrzności Bożej na Polach Wilanowskich. W południe wraz z metropolitą warszawskim oraz innymi biskupami odprawi Mszę św. dziękczynną za kanonizację Jana Pawła II.

Wcześniej przez stolicę przejdzie uroczysta procesja z relikwiami św. Jana Pawła II. Trasa procesji wiedzie z pl. Piłsudskiego do Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie.

Ks. kard. Parolin podczas swojego pobytu w Polsce udzieli także sakry biskupiej nowemu nuncjuszowi apostolskiemu w Zimbabwe, ks. Markowi Zalewskiemu. Uroczystość odbędzie się w Łomży 31 maja. Odwiedzi też prawdopodobnie Kraków, Wadowice i Częstochowę.

Kard. Parolin to – po papieżu – druga najważniejsza osoba w Watykanie.

RIRM/PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl