Rzym: Msze św. w intencji wyboru Papieża

Dziś druga niedziela kiedy wierni nie spotkają się z Ojcem św. na południowej modlitwie Anioł Pański. Ubiegłej niedzieli po ustąpieniu Benedykta XVI ze Stolicy Piotrowej, wierni z całego świata zgromadzili się na Placu św. Piotra pod zamkniętym oknem papieskim. Niektórzy przybyli także do Castel Gandolfo, gdzie przebywa emerytowany Papież.

Ks. Kardynałowie będą dziś sprawowali Msze św. w intencji wyboru Papieża w swych kościołach tytularnych na terenie Rzymu. Jutro będą uczestniczyli w ostatniej sesji kolegium kardynalskiego. We wtorek  ok. godz. 16:45 rozpocznie się konklawe.

Wcześniej jednak o godz. 10:00 w Bazylice św. Piotra kardynałowie zgromadzą się na Mszy św. O godz. 16:30 rozpocznie się procesja 115 ks. kardynałów elektorów, którzy przejdą z Kaplicy Paulińskiej Pałacu Apostolskiego do Kaplicy Sykstyńskiej.

Jej drzwi zostaną wówczas zamknięte. Jeszcze we wtorkowy wieczór może odbyć się pierwsze głosowanie.

Od wtorkowego poranka kardynałowie elektorzy mieszkać będą w Domu Świętej Marty. Ksiądz Federico Lombardi, rzecznik Watykanu, wyjaśnił że czarnego dymu, obwieszczającego brak wyboru Papieża, bądź wreszcie białego, oznaczającego jego elekcję, należy spodziewać się po południowej inauguracji konklawe we wtorek i tylko jednym wtedy głosowaniu około godziny 19.

W następnych dniach odbywać się będą po dwa głosowania zarówno rano, jak i po południu.

RIRM/PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl