Rzecznik KEP: Adwent to czas nadziei, z którą oczekujemy na Zbawiciela

Adwent to czas nadziei, z którą oczekujemy na Zbawiciela, bo to On jest sensem życia każdego człowieka. Jeśli On i Jego Ewangelia nie będą dla nas najważniejsze, to wszystkie nasze działania, nawet te bardzo prospołeczne, nie będą miały sensu – powiedział rzecznik Konferencji Episkopatu Polski, ks. Leszek Gęsiak SJ, z okazji rozpoczynającego się Adwentu.

Rzecznik Episkopatu przypomniał, że pierwsza niedziela Adwentu wprowadza nas w oczekiwanie.

„Ma ono w tym okresie liturgicznym podwójny wymiar. W wymiarze doczesnym oczekujemy na narodziny Zbawiciela, który przychodzi na świat i wkracza do naszego życia, by je odmienić. Z kolei w wymiarze eschatologicznym, Adwent uświadamia nam, że całe nasze życie jest oczekiwaniem na powtórne przyjście Pana na końcu czasów” – wyjaśnił.

Ks. Gęsiak zaznaczył, że „Adwent jest czasem nadziei, z którą oczekujemy na Zbawiciela, bo to On jest sensem życia każdego człowieka. Jeśli On i Jego Ewangelia nie będą dla nas najważniejsze, to wszystkie nasze działania, nawet te bardzo prospołeczne, nie będą miały sensu”.

Rzecznik KEP zachęcił, by ten czas oczekiwania wypełniony był modlitwą i uczynkami miłosierdzia wobec bliźnich.

„Niech Maryja, która prowadzi nas w tym czasie, pokaże nam drogę, po której krocząc przygotujemy się na spotkanie z Panem, gdy przyjdzie” – stwierdził.

BP KEP

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl