fot. pixabay.com

Jak dobrze przeżyć Adwent?

W Kościele katolickim rozpoczęliśmy dziś Adwent. To czas głębokiej refleksji i przygotowań na nadejście Jezusa Chrystusa.

Przez kolejne tygodnie będziemy przygotowywać się na narodziny Jezusa.

– Adwent to czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa w tajemnicy Jego narodzenia, dlatego Kościół co roku daje nam możliwość, abyśmy poprzez ten czas Adwentu, czyli czuwania i modlitwy, przygotowywali się do przeżycia bardzo pięknej, radosnej tajemnicy naszej wiary, jaką jest tajemnica przyjścia na świat Bożego Syna – zaznaczył o. Radosław Kramarski, gwardian, proboszcz i kustosz Sanktuarium Matki Boskiej Łaskawej Patronki i Opiekunki Małżeństw i Rodzin we Wrocławiu.

Atmosferę świąt Bożego Narodzenia już widać. Witryny sklepowe obfitują w różnego rodzaju ozdoby świąteczne, a ulice zdobią kolorowe instalacje. Nie zapominajmy jednak o tym, co najważniejsze, czyli duchowym przygotowaniu. Warto w tym czasie zastanowić się nad naszymi relacjami z bliźnimi i z Bogiem.

– Temu służą wszelkiego rodzaju praktyki religijne, takie jak rekolekcje adwentowe, spowiedź adwentowa, nowenna przed Niepokalanym Poczęciem. To wszystko ma nas ubogacać i ma nas przygotować do tego, abyśmy nie tylko zewnętrznie się przygotowywali do Świąt, ale również i wewnętrznie, aby coraz bardziej, coraz głębiej przeżyć spotkanie z Jezusem – podkreślał o. Radosław Kramarski.

Możliwości przygotowań do świąt Bożego Narodzenia jest wiele. W czasach, kiedy tempo życia przybiera na intensywności, kalendarze adwentowe mogą być niezastąpionym narzędziem, które pozwoli nam na chwilę zatrzymać się i skupić na wartościach duchowych. Kalendarze adwentowe przybierają dzisiaj różne formy.

– Celem „Adwentu dla Życia” jest odzyskanie świąt Bożego Narodzenia dla Jezusa, dla naszych najbliższych i dla nas samych. Proponujemy przeżyć niezwykły, radosny czas Adwentu właśnie przede wszystkim w sposób duchowy. Naszym pomysłem na Adwent jest skorzystanie z takiego nietypowego pro-life’owego kalendarza adwentowego, który będziemy codziennie po kawałeczku odsłaniać w naszych mediach społecznościowych. Proponujemy kalendarz adwentowy, który ma nas zbliżyć do Pana Boga, do drugiego człowieka, którego mamy obok siebie – także do siebie samego – mówiła Magdalena Guziak-Nowak z Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka.

W czasie Adwentu możemy zbliżyć się do Boga włączając się również w akcje pomocowe, takie jak „S.O.S. dla Ziemi Świętej”, „Paczuszka dla Maluszka”, czy Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

TV Trwam News

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl