PAP/EPA

Ojciec Święty zachęca do refleksji nad tym, jak przygotować serce na przyjęcie Jezusa

Jak przygotować swoje serce na przyjęcie Pana? Do podjęcia takiej refleksji zachęca nas w pierwszą niedzielę adwentu Ojciec Święty Franciszek. Papież, ze względu na słaby stan zdrowia, po raz kolejny poprowadził modlitwę Anioł Pański z Domu Świętej Marty.

Ojciec Święty, podobnie jak przed tygodniem, z powodu choroby nie pojawił się w samo południe w oknie Pałacu Apostolskiego. Wspólnie z wiernymi odmówił modlitwę Anioł Pański z Domu Świętej Marty. Była ona bezpośrednio transmitowana na Plac świętego Piotra.

– Drodzy bracia i siostry, dzień dobry; także dzisiaj nie będę mógł wszystkiego przeczytać. Mój stan zdrowia poprawia się, ale jeszcze głos mi na to nie pozwala – oznajmił papież Franciszek.

Tekst rozważań oraz końcowe apele i pozdrowienia odczytał ks. Paolo Braida z watykańskiego Sekretariatu Stanu. W rozważaniach na pierwszą niedzielę Adwentu Papież mówił o programie na ten czas. To – jak wskazywał – spotkanie Jezusa przychodzącego w każdym bracie i siostrze, którzy nas potrzebują i dzielenie się z nimi tym, czym możemy. To także wysłuchanie i czas na konkretną pomoc oraz znalezienie czasu na modlitwę, spowiedź i Eucharystię.

– Pielęgnujmy Jego oczekiwanie, nie rozpraszając się wieloma rzeczami bezużytecznymi i nie narzekając nieustannie, ale zachowując nasze serca czujne, to znaczy pragnące Go, przebudzone i ochotne, chętne na spotkanie z Nim – napisano w rozważaniach.

Papież pozdrowił także Polaków.

– Szczególnie pozdrawiam Polaków, którzy biorą udział w wydarzeniach zorganizowanych w Rzymie na cześć męczeńskiej rodziny Ulmów – niedawno beatyfikowanej – powiedział w imieniu Ojca Świętego ks. Paolo Braida.

Do Rzymu przybyła delegacja z województwa podkarpackiego. W ramach wydarzeń zorganizowano projekcję filmu „Ulmowie. Błogosławiona rodzina” Przywieziona też została szopka z Markowej, rodzinnej miejscowości Ulmów. Dziś została ona wystawiona w polskim kościele, a od 8 grudnia można ją będzie zobaczyć na wystawie „Sto szopek w Watykanie” przy placu Świętego Piotra.

TV Trwam News

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl