Rozgłośnia która niesie prawdę

Wypowiedź Michała Zaleskiego, prezydenta Torunia, podczas uroczystości XXI Rocznicy Powstania Radia Maryja.

Ekscelencje, Księża Biskupi, Wielebny Ojcze Dyrektorze – Założycielu Radia Maryja, Wielebny Ojcze Przełożony Zakonu Redemptorystów. Czcigodni księża i siostry zakonne. Drodzy pielgrzymi.


Pobierz Pobierz

Jesteśmy szczęśliwi, że jesteście z nami w Toruniu. Przyjechaliście tutaj z radością, z okazji XXI rocznicy naszego radia – Radia Maryja, które wywodzi się z toruńskiej ziemi. Rozgłośni, która dzięki Wam niesie prawdę i sięga do każdego zakątku świata. Kiedy widzieliśmy się rok temu, pojawiło się oczekiwanie – adresowane także do mnie. Kiedy zacznie w Toruniu powstawać świątynia? Świątynia Wotum Wdzięczności za Błogosławionego Ojca Świętego Jana Pawła II. Ona powstaje – jest w budowie i rośnie ku niebu; piękna architektonicznie.

Jednak  może powstawać tylko dzięki modlitwom i darom tysięcy wiernych – chcących, aby powstała. To wielki wysiłek Ojca Dyrektora, który organizuje to wszystko. Toruńscy robotnicy starają się, aby te oczekiwania – nawet miesiąc przed terminem – skrzętnie Ojcze Dyrektorze wypełnić. Cieszymy się z tego nowego dzieła, które uzupełnia Radio Maryja, TV Trwam i Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej.

Życzę Ojcu Dyrektorowi wielu sił w prowadzeniu tych wszystkich dzieł, by zdrowie dopisywało. Natomiast wszystkim obecnym z okazji XXI Rocznicy Radia Maryja, życzę, aby nadchodzący czas radosnego Adwentu – przed dniem Narodzenia Pana Boga – był czasem radości i myślenia o tym, jak będziemy mogli spotkać się ponownie. Za rok w Toruniu, z okazji kolejnej rocznicy toruńskiego radia. Bóg zapłać i Szczęść Boże.

Ojca Dyrektora proszę o przyjęcie pamiątki, która jest dziełem polskich artystów z Podhala.

Michał Zaleski, prezydent Torunia

RIRM

drukuj