Telegram Rodziny Radia Maryja do Ojca św. Benedykta XVI

W Roku Wiary przybyliśmy do sanktuarium w Toruniu, aby przed Matką Bożą Nieustającej Pomocy podziękować za 21 lat Radia Maryja i jego służbę Panu Bogu, Kościołowi i Polsce.


Pobierz Pobierz

Wasza Świątobliwość,

 

Najukochańszy Ojcze Święty!

W Roku Wiary przybyliśmy do sanktuarium w Toruniu, aby przed Matką Bożą Nieustającej Pomocy podziękować za 21 lat Radia Maryja i jego służbę Panu Bogu, Kościołowi i Polsce. Pod przewodnictwem Pasterzy naszego Kościoła, podczas uroczystej Eucharystii wyraziliśmy wdzięczność za Radio Maryja, ten szczególny dar dany nam, w Polsce na obecne, trudne czasy.

Najukochańszy Ojcze Święty!

Przechowujemy we wdzięcznej pamięci niedawne nasze pielgrzymowanie do Stolicy Apostolskiej i dar radosnego spotkania z Waszą Świątobliwością. Dziękujemy za Mszę św. poprzedzającą audiencję generalną, sprawowaną – z upoważnienia Waszej Świątobliwości – przy Konfesji św. Piotra pod przewodnictwem J. Em. Ks. Kardynała Tarcisio Bertone, który przyłączając się do naszego dziękczynienia wskazał na ważną rolę Radia Maryja w dziele nowej ewangelizacji mówiąc o dobru zasianym  „w sercach słuchaczy przez wspólną modlitwę, głoszenie Ewangelii, katechezę i informację o życiu Kościoła oraz bezpośrednie relacje z uroczystości i podróży papieskich”.

Zdajemy sobie sprawę z tego, iż otrzymując tak wielu darów powinniśmy być odważnymi świadkami Chrystusa w życiu codziennym. Do tego stale mobilizuje nas katolicka rozgłośnia Radia Maryja, oraz rozwijające się w tym klimacie Telewizja Trwam i Nasz Dziennik, które w Polsce wypełniają zadania środków społecznego komunikowania. I dlatego o otwarty i nieskrępowany dostęp do tych narzędzi ewangelizacji stale walczymy.

Najukochańszy Ojcze Święty!

W odpowiedzi na wezwanie Waszej Świątobliwości, aby w Roku Wiary intensywniej niż dotychczas pielgrzymować do Ziemi Świętej dzielimy się radosnym postanowieniem, iż Rodzina Radia Maryja przygotowuje się już do wspólnotowego nawiedzenia Ziemi Świętej w marcu przyszłego roku.

Najukochańszy Ojcze Święty!

Zapewniamy o stałej modlitwie całej Rodziny Radia Maryja w intencjach Waszej Świątobliwości. Posługę Ojca Świętego w Kościele powierzamy Maryi, Opiekunce naszego Radia.

 

Toruń, dnia 1 grudnia 2012 r.

drukuj