Rocznica koronacji Cudownego Obrazu

W tym roku przypada 45. rocznica koronacji Cudownego Obrazu Matki Boskiej Licheńskiej koronami papieskimi oraz  162. rocznica objawienia się Matki Bożej w lesie grąblińskim.

 

„Uroczystości rozpoczną się o godz.18.00, nieszporami  połączonymi  razem ze Mszą Św. Nieszpory i Msza Św. zakończą się procesją Eucharystyczną na Placu Koronacyjnym. Natomiast główne uroczystości rozpoczną się 19 sierpnia, o godz.12.00 przed Cudownym Obrazem przewodniczyć będzie ks. Bp. senior Bronisław Dębowski i również zakończą się procesją Eucharystyczną, przed bazyliką na placu” – powiedział ks. Stanisław Kosiorowski, proboszcz Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej.

Z kolei  Uroczystości Wniebowzięcia Matki Bożej na Jasnej Górze będą obchodzone pod hasłem: „Kościół domem życia”. Wierni będą modlić się, dziękując za 25 lat istnienia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

 

„O godz.8.00 rano dla warszawskich pielgrzymów zostanie odprawiona została uroczysta Msza Św. w czasie której zostały złożone i ponowione przyrzeczenia duchowej adopcji  dziecka poczętego. O godz.10.00 rozpoczęła się modlitwa pielgrzymów w duchu dziękczynienia za to, że Kościół jest dla wszystkich Domem Życia. Dziękujemy za to, że rodzimy się do nowego życia w Chrystusie. O godz,11.00 miała miejsce uroczysta Suma Pontyfikalna, połączona z wielkim dziękczynieniem za każde poczęte życie, które zostało uratowane przez dzieło duchowej adopcji. Na tej sumie zostały poświęcone zioła i kwiaty w dzień Matki Boskiej Zielnej”  – powiedział ojciec Kamil Szustak.

Sumie pontyfikalnej przewodniczył i homilię wygłosił ks. abp Wacław Depo, metropolita Częstochowski.

 

Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny to jedno z najstarszych i najważniejszych świąt Maryjnych.

 

Wypowiedź ks. Kosiorowskiego:


Pobierz Pobierz

 

Wypowiedź o. Kamila Szustaka:


Pobierz Pobierz

RIRM

drukuj

Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl