Regionalne spotkanie PKRD w Krasnobrodzie

W Sanktuarium Matki Bożej w Krasnobrodzie w diecezji zamojsko-lubaczowskiej odbyło się dziś regionalne spotkanie Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci.

Odprawionej w południe Mszy św. przewodniczył ks. prałat Eugeniusz Derdziuk, kustosz sanktuarium i proboszcz tamtejszej parafii.

W homilii ks. Piotr Jakubiak nawiązując do słów Jezusa z dzisiejszej Ewangelii zwrócił uwagę na potrzebę jednoczenia dzieci w Podwórkowych Kołach Różańcowych.

– „Kto przyjmuje jedno z tych dzieci w imię moje, mnie przyjmuje”. I kiedy Madzia, Radio Maryja przyjmują dzieci do PKRD, do tego ogrodu Maryi, Pan Jezus mówi „mnie przyjmuje”. Kiedy wy drodzy rodzice, siostry zakonne, kapłani, podejmujecie ten trud, żeby tworzyć Podwórkowe Koła Różańcowe Dzieci, samego Chrystusa przyjmujecie w jakiejś mierze do swojego podwórka i pod swój dach – mówił ks. Piotr Jakubiak.

Eucharystię poprzedziły modlitwa różańcowa i spotkanie z Magdaleną Buczek. Założycielka PKRD wyraziła zadowolenie z kolejnego spotkania u Matki Najświętszej.

– A zawsze u Matki Bożej, naszej najlepszej Mamy, jest nam najlepiej. Czujemy ogromną radość, gdy przychodzimy do niej, bo wiemy, że Ona czeka na nas, że przyjmuje nas zawsze z wielką miłością i przygotowuje dla nas wiele łask, które wyprasza nam u swojego Syna – powiedziała Magdalena Buczek.

Regionalne spotkanie PKRD w Krasnobrodzie zakończyły występ parafialnej scholii i poczęstunek.


GALERIA


Transmisja audio

Audio MP3

Pobierz

RIRM

drukuj