fot. Grzegorz Szpak

„Razem” – trzeci dzień Festiwalu Życia w Kokotku

Temat zakończonego w środę trzeciego dnia Festiwalu Życia w Kokotku – „Razem” – kierował uwagę młodzieży na postawę Maryi, gdy po narodzinach Jezusa, w obliczu niebezpieczeństwa ze strony Heroda, nie zwątpiła w Bożą wolę, ale weszła w posłuszeństwo Józefowi, do którego to tym razem zaczął mówić anioł. Przez to uratowała życie swoje i Boga.

W Kokotku trwa Festiwal Życia. Festiwal organizowany jest przy współpracy pięciu diecezji województwa śląskiego i Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.

Amaro: nie ma szuflad dla Pana Boga

Gościem porannej konferencji był Wojciech Modest Amaro, popularny szef kuchni i restaurator, zaliczany do grona najlepszych kucharzy świata. Na spotkaniu z festiwalowiczami opowiadał o swoim nawróceniu i doświadczeniu Bożej miłości.

„Nie ma szuflad dla Pana Boga. Trzeba zaprosić Go do każdej przestrzeni swojego życia, a nie tylko do tych, o których myślimy, że są dla niego przeznaczone” – przekonywał Wojciech Modest Amaro.

Pytany przez festiwalowe media o kulinarny rachunek sumienia odpowiedział, że najbardziej żałuje tego, iż kuchnia i związany z nią sukces w pewnym momencie stały się dla niego bożkiem.

„Najbardziej żałuję tego, że kuchnia i związany z nią sukces w pewnym momencie stały się dla mnie bożkiem” – przyznał znany szef kuchni i restaurator.

Mocne słowa na koncercie Luxtorpedy

Po południu uczestnicy festiwalu kontynuowali zajęcia w ramach warsztatów i modlili się na kolejnym nabożeństwie nad stawem Posmyk, po którym każdy mógł przyjąć maryjny medalik. Mszy świętej tego dnia przewodniczył ks. bp Piotr Greger z diecezji bielsko-żywieckiej.

„Tylko wtedy, gdy będziemy razem, mamy szansę zbudować coś sensownego. Coś, co będzie trwałe, cenne, co będzie przynosiło owoc teraz i w przyszłości” – przekonywał w homilii ks. bp Piotr Greger.

Wieczorem przed sceną ponownie zebrały się tłumy – tym razem na koncercie Luxtorpedy. W trakcie występu Robert „Litza” Friedrich wygłosił mocne przesłanie do młodzieży.

„Jesteście najtrudniej doświadczanym pokoleniem w historii świata” – powiedział, przestrzegając przed nieskrępowanym dostępem do wszystkiego, co proponuje współczesny świat, w tym – jak to określił – „mediów antyspołecznościowych”.

Czwartek znaczy: Bieg Festiwalowicza!

Dziś czwarty dzień festiwalu. Rano prelegentem na konferencji był ks. Marcin Paś z duszpasterstwa młodzieży Pełni Życia, a po południu 350 osób pobiegło przez wodę, las i błoto w ekstremalnym Biegu Festiwalowicza. Na zakończenie dnia Mszy świętej będzie przewodniczył ks. bp Andrzej Iwanecki z diecezji gliwickiej.

Festiwal Życia w Kokotku potrwa do 10 lipca. Zainteresowani udziałem w wydarzeniu przez cały czas mogą kupować pakiety jednodniowe oraz wejściówki na wydarzenia wieczorne – dostępne są one w sprzedaży online oraz stacjonarnej (na miejscu możliwa jest tylko płatność gotówką). [czytaj więcej]

Szymon Zmarlicki

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl