W przyszłym tygodniu zebranie plenarne KEP w Lublinie

Zebranie Plenarne Konferencji Episkopatu Polski po raz pierwszy odbędzie się w Lublinie – poinformował sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski ks. bp Artur Miziński. Odbędzie się ono w przyszłym tygodniu, w czasie obchodów jubileuszu 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Ks. bp Miziński dodał, że księża biskupi będą obradowali na KUL w dniach od 13 do 15 października. W ostatnim dniu obrad wezmą udział w uroczystej inauguracji roku akademickiego uniwersytetu.

„KUL to Alma Mater dla wielu duchownych i świeckich katolików w Polsce. O wadze tej uczelni świadczy choćby fakt, że jej wykładowcą był św. Jan Paweł II. Obecnie ten uniwersytet oferuje wysoki poziom nauczania, nowoczesne metody dydaktyczne i zajęcia prowadzone przez wysoko wykwalifikowanych wykładowców” – podkreślił ks. bp Miziński, cytowany w komunikacie biura prasowego KEP.

Księża biskupi podczas obrad będą podnosili m.in. kwestie związane z programem duszpasterskim Kościoła w Polsce oraz bieżące zagadnienia społeczne.

PAP/RIRM

drukuj