fot. https://twitter.com/EpiskopatNews

Przewodniczący KEP zachęca do korzystania z materiałów przygotowanych na nowy rok duszpasterski

„Wierzę w Kościół Chrystusowy” – to hasło nowego roku liturgicznego rozpoczętego w pierwszą niedzielę adwentu. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, ks. abp Stanisław Gądecki, zachęca do korzystania z przygotowanych materiałów duszpasterskich.

Program skierowany jest przede wszystkim do wiernych świeckich. Jego tematem przewodnim jest refleksja nad misją Kościoła. Program ma pobudzić, odnowić i umocnić wiarę w Kościół, który jest wspólnotą ludzi wierzących.

– Zachęcam do tego, aby korzystać z materiałów przygotowanych na ten rok duszpasterski, zagłębić się nieco w treści, które mogą wnieść dużo dobrego w nasze przeżywanie samoświadomości kościelnej. (…) Potrzebne jest, abyśmy utwierdzali się w tożsamości kościelnej, zwłaszcza teraz, kiedy tę tożsamość starają się rozmywać różne prądy, które ze słońcem nauki Chrystusowej nie mają nic wspólnego – akcentował ks. abp Stanisław Gądecki.    

Choć materiały duszpasterskie zostały rozesłane do wszystkich parafii, praktyczna realizacja programu jest skierowana bezpośrednio do rodzin. Przygotowano rozważania na poszczególne niedziele w ciągu całego roku. Każdy miesiąc posiada hasło przewodnie. Materiały na poszczególnie tygodnie są rozwinięciem tego tematu. Każdy moduł składa się z 3 części: wprowadzenia – najczęściej jest to nauczanie Kościoła na dany temat; „do refleksji” – rozważania pogłębiające nauczanie Kościoła z odniesieniem do życia rodzinnego oraz „zadanie” –  konkretna propozycja działań.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl