Przewodniczący KEP wystosował listy w związku z katastrofą lotniczą pod Teheranem

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski wystosował listy w związku z katastrofą lotniczą pod Teheranem. Ks. abp Stanisław Gądecki w imieniu wiernych i pasterzy Kościoła w Polsce zapewnił m.in. o modlitwie i solidarności z bliskimi ofiar.

Wyraził też nadzieję na wyjaśnienie przyczyn tragedii. Listy zostały przekazane do przewodniczących episkopatów Kanady i Ukrainy oraz do ambasadora Iranu w Polsce.

– Przewodniczący Episkopatu Polski ks. arcybiskup Stanisław Gądecki zapewnił o duchowej bliskości i modlitwie zarówno w intencji ofiar katastrofy lotniczej pod Teheranem, jak i w intencji pogrążonych w żałobie rodzin, bliskich i przyjaciół zmarłych. Dodał również, iż ma nadzieję, że dzięki zaangażowaniu wspólnoty międzynarodowej uda się poznać przyczyny tej tragedii – mówił ks. prof. Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik KEP.

W katastrofie ukraińskiego Boeinga zginęło w środę 176 osób z Iranu, Kanady, Ukrainy, a także ze Szwecji, Afganistanu, Wielkiej Brytanii i Niemiec. Na miejscu tragedii w Teheranie pracują eksperci i śledczy.

 

 

RIRM

drukuj