Przewodniczący KEP apeluje o wparcie dla poszkodowanych po ostatnich nawałnicach

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski ks. abp Stanisław Gądecki zaapelował o wsparcie materialne i modlitewne dla osób, które ucierpiały z powodu ostatnich nawałnic.

Metropolita poznański złożył też kondolencje rodzinom, które w ich wyniku straciły bliskich. Zapewnił również o swojej modlitwie za tych, którzy ucierpieli i ponieśli dotkliwe szkody materialne.

W zamieszczonym na stronie KEP krótkim materiale wideo ks. abp Stanisław Gądecki przypomina o organizowanej przez Caritas akcji pomocowej dla poszkodowanych i prosi o włączenie się w nią.

– Zwracam się z apelem do wszystkich Polaków prosząc o wsparcie dla dotkniętych skutkami nawałnic. Proszę także o modlitwę, jak i o pomoc materialną, której można udzielić w ramach akcji organizowanej poprzez Caritas Polska. Bliższe informacje dotyczące sposobów pomocy można odnaleźć na stronie internetowej www.caritas.pl. Wszystkim dziękuję za zaangażowanie i z serca błogosławię – apeluje ks. abp Stanisław Gądecki.

Gwałtowne burze i wiatr przeszły nad Polską w nocy z piątku na sobotę. Najdotkliwiej żywioł dotknął woj. pomorskie, kujawsko-pomorskie i wielkopolskie.

Wskutek nawałnic zginęło sześć osób, a około 50 zostało rannych. Silny wiatr uszkodził lub zerwał dachy z prawie 3 tys. domów. Zniszczeniu uległo też niemal 45 tys. ha lasów. Na terenach tych pokotem leży ok. 8,2 mln m sześc. drewna.

RIRM

 

drukuj