„Projekt Kostka 2016” – diecezjalne święto wiary

W dniach 9-11 września 2016 r., w Złotowie odbędzie się „Projekt Kostka”, organizowany przez Misjonarzy Świętej Rodziny. Przed publicznością wystąpią zespoły Raz Dwa Trzy i Filadelfia, hip-hopowy duet „Wyrwani z Niewoli” oraz raper Tau.

„Tegoroczny „Projekt Kostka 2016” będzie wyjątkowy, ponieważ do Złotowa jest zaproszona młodzież z całej diecezji bydgoskiej w ramach dziękczynienia za Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Wszystko po to, aby niczego, co w życiu młodego człowieka istotne, nie przegapić, a zarazem wyznaczyć sobie cele na przyszłość” – powiedział ks. Adrian Piecuch MSF.

Celem projektu jest zachęta, by w młodości podjąć wyzwanie nawiązania relacji z Bogiem. Inspirując się św. Stanisławem Kostką, którego liturgiczne święto przypada 18 września, organizatorzy chcą dać młodym poczucie, że w swoich młodzieńczych poszukiwaniach sensu życia i wiary nie są osamotnieni.

Misjonarze Świętej Rodziny – duszpasterze parafii Wniebowzięcia NMP w Złotowie – każdego roku starają się ten projekt rozwijać i udoskonalać.

„W tym wszystkim mobilizuje nas papież Franciszek, który zaznaczył, że Światowe Dni Młodzieży nie kończą się w Krakowie, tylko tak naprawdę dopiero zaczynają w naszych miastach, domach i rodzinach. Dlatego chcemy dzielić się tym doświadczeniem z Krakowa oraz dać możliwość odczucia tego klimatu tym, którzy nie mogli być tam razem z nami” – zakończył ks. Adrian Piecuch MSF.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę: www.projektkostka.wixsite.com/projektkostka lub profil facebook`owy www.facebook.com/projektkostkazlotow

RIRM/projektkostka.wixsite.com/projektkostka

drukuj